Bir Ivy League kurumuna büyük bir burs sağlamak

Nigdeli

New member
Olivia'nın Jaipur'dan Dartmouth Koleji'ne yıllık 70.000 $'lık önemli bir bursla desteklenen yolculuğu, onun olağanüstü bağlılığını ve çalışma ahlakını vurguluyor. Bir Ivy League üniversitesi olan Dartmouth, akademik mükemmellikleri, olağanüstü öğretim üyeleri, muhteşem altyapıları ve harika mezun ağlarıyla tanınan seçkin bir yüksek öğretim kurumları grubunu temsil etmektedir. %3 ila %6'lık kabul oranlarıyla bu üniversitelere kabul, en yüksek notları, olağanüstü müfredat dışı etkinlikleri, topluluk katılımını ve liderlik deneyimini gerektirir. Ivy League eğitimi benzersiz ağ oluşturma ve akademik fırsatlar sunarken, mali yük göz korkutucu olabilir ve çoğu zaman yüzbinlerce doları bulabilir.

Yolculuğunu düşünen Olivia, bu bursun yurtdışında eğitim hayalini gerçekleştirmede oynadığı kritik rolün farkına varıyor. “Çocukluğumdan beri babam bana yurt dışına gitmek istersem burs almam gerektiğini, aksi takdirde bunun mümkün olmayacağını söylerdi.” O anlatıyor, “Böyle bir şeyin mümkün olduğunu düşünmüyordum. Ivy League'de eğitim görme, yurtdışına gitme ve böylesine prestijli bir kurumda öğrenim görmek, katkıda bulunmak ve büyümek için burs alma fırsatı, artık uzak bir hayaldi ve şimdi gerçekleşti ve gerçekten uğruna çabaladığım her şeyi başarabileceğimi bana gösterdi. uygun sıkı çalışma, uygun mentorluk ve sarsılmaz umutla. Bu başarıyı sadece ailemin değil, aynı zamanda sınırlı maddi kaynaklara sahip alt ve orta sınıf öğrencilerinin de önünü açmak için kullanmak istiyorum.”

Yalnızca HT uygulamasında Hindistan'daki genel seçimlerin hikayesine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin!

Ekonomi HL, Matematik AA HL ve Psikoloji HL gibi etkileyici Uluslararası Bakalorya (IB) konularının yanı sıra 1520 SAT puanıyla Olivia'nın akademik yolculuğuna aralıksız mükemmellik arayışı damgasını vurdu. Üniversitede psikoloji ve bilişsel bilim dallarında, yan dalları ise ekonomi, siyaset ve vokal müzik dallarında okumayı planlıyor. Toplumdaki insan davranışını, katılımını ve etkileşimini anlama konusunda tutkulu ve insan beyninin nasıl çalıştığını anlayarak çözüm bulunabileceğine ve teknolojiden iklim değişikliğine kadar sayısız küresel sorunun üstesinden gelinebileceğine inanıyor. Araştırma çabaları onun bu alana olan ilgisini daha da artırmış ve geleneksel sınırları aşan keskin bir zeka ve bilgiye olan susuzluğunu ortaya koymuştur.

Araştırma yoluyla psikolojiye olan ilgisini genişletmenin ve profilini yükseltmenin yollarını arayan Olivia, aradığını buldu İlmi. “Araştırmanın öğrenciler için sadece akademik bir aktivite olduğu konusunda her zaman yanılgıya kapıldım. Bir lise öğrencisi olarak fikirlerimi sorgulamama, araştırma yöntemlerini ve bilimsel yazımı öğrenmeme yardımcı olan ilk yol bilimsel eğitimdi.” Scholarly'nin Prof. Stanislaw Kolek yönetimindeki araştırma programı, onun psikolojiye olan artan ilgisini somut bir araştırma projesine dönüştürmesine yardımcı oldu: “Müzik seçiminin dikkati dağılmış sürücülerin davranışları üzerindeki etkisi.” Bu yenilikçi eğitim süreci onun sadece müzik ve psikolojiye olan çatışan iki ilgi alanını birleştirmesine yardımcı olmakla kalmadı, aynı zamanda üniversite düzeyinde öğrenim yoluyla gerçek dünya sorunlarının üstesinden gelmesini de sağladı.

Akademik uğraşlarının ötesinde, Olivia'nın sosyal etkiye olan bağlılığı Vakalat AI projesiyle örnekleniyor. Olivia, hukuki bilgilere erişimi demokratikleştirme ihtiyacının farkına vardı ve bunu geliştirmek için bir sınıf arkadaşıyla işbirliği yaptı. Vakalat AI: Hindistan'daki herkesin ücretsiz hukuki yardım ve bilgiye ulaşmasını sağlayan yapay zeka destekli bir sohbet robotu. Projesi, Harvard Üniversitesi ve YLAC Sosyal Eylem İnkübatörü gibi prestijli kurumlar tarafından finanse edildi ve Hindistan'daki düşük gelirli aileleri etkileme potansiyeli nedeniyle ulusal düzeyde tanındı. Olivia, 24 sonbaharında Dartmouth College'a gitmeye hazırlanırken, yanında yalnızca zengin akademik başarıları değil, aynı zamanda dünyada bir fark yaratma konusunda derin bir amaç ve bağlılık duygusu da getiriyor. Hikayesi, dünyanın dört bir yanındaki bilim adamlarına ilham kaynağı oluyor ve onlara azim, tutku ve bilgiye susuzlukla hiçbir hayalin ulaşılamaz olmadığını hatırlatıyor.

Olivia'da sadece bir bilim insanını değil, toplum üzerinde kalıcı bir etki bırakacak öncüyü ve önemli sınırlamalarına rağmen hayallerini gerçekleştirmek isteyen hırslı orta gelirli öğrenciler için güçlü bir rol modeli görüyoruz.

Yasal Uyarı: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times ile herhangi bir gazetecilik/editörlük ilişkisi yoktur. Hindustan Times, makalenin/reklamın içeriğini/içeriklerini ve/veya burada ifade edilen görüşleri onaylamaz/abone olmaz. Hindustan Times, makalede belirtilen hiçbir şeyden ve/veya ayrıca burada yapılan/vurgulanan görüşler, görüşler, duyurular ve beyanlar, beyanlar vb. ile ilgili olarak hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü olmayacaktır.