A-One Steel Group: Hindistan çelik endüstrisini sürdürülebilir bir geleceğe doğru yönlendiriyor

Nigdeli

New member
Hindistan, 24 Mart 2023: 2009 yılında kurulan A-One Steel Group, Güney Hindistan’ın önde gelen çelik üreticisi haline geldi. vizyonu ile “Rashtra Nirman Benim Samarpitim”, grup her zaman ulusun gelişimine katkıda bulunmanın yollarını arıyor. Şirket, dünya standartlarında ürünler sunarak vizyonuna bir adım daha yaklaşmaktadır.

A-One Steel Group’ta üretim tesislerimiz, sürekli olarak sürdürülebilirliğe odaklanarak en son teknoloji ve altyapı ile operasyonel mükemmelliği destekler.

A-One Steel, başarısının çoğunu dinamik kurucu ortakları olan Steel kardeşler Jullian ve Sandeep Jalan’a borçludur. Ağır metal endüstrisinde devrim yaratmak için bir yolculuğa çıktılar ve bu yolculukta A-One Steel’i yarattılar. Hindistan’ın Haryana kentindeki küçük bir kasabadan gelen kardeşler, daha önce pirinç yapımında çok başarılı olan olağanüstü bir vizyona ve iş zekasına sahipler.

Kardeşlerin çelikle ilgili bir geçmişi olmamasına rağmen, bir fırsat gördüler ve kapsamlı iş bilgilerini A-One Steel Group’u oluşturmak için kullandılar. Jullian, “Çelik her yerdedir, sonsuza kadar dayanır” diyor; Sandeep, “Modern bir dünya inşa etmek için çeliğe ihtiyacınız var” diye ekliyor.

Kurucu ortaklarımız 2004 yılının ortalarında bir granit işine başladılar ve o sırada Bengaluru’da ve güney Hindistan’da devam etmekte olan altyapı projelerinin sayısındaki artıştan ilham alan Jalan kardeşler, özellikle bu pazar için A-One’ı kurdular.

“Patlayan BT sektörü, çelik üretimine olan talebin devam edeceğini göreceğimizin bir başka göstergesiydi. Jullian, “Ve bu kanıtlanmıştır” diyor.

İlk MSME birimi 2009 yılında Andhra Pradesh eyaletinde kurulmuş ve faaliyete geçmiştir.

üstel büyüme

A-One Steel Group’un ilk mali yılında (2008-09) ürettiği toplam satış yaklaşık 1 milyar INR (1,25 milyon ABD$) oldu. O zamandan beri katlanarak büyüyerek şu anda yaklaşık 34 milyar INR (427,4 milyon ABD Doları) oldu.

Sandeep, “Çelik üretimi karmaşık, teknolojiye dayalı bir endüstridir ve ileriye ve geriye dönük güçlü entegrasyonun bir gereklilik olduğuna inanıyoruz” diye açıklıyor. “Geçtiğimiz 14 yılda, MS Çelik Kütük, Yapısal Çelik, TMT Çubuk, MS Borular, HR Rulo, CR Rulo, GI ve GP Boru, Sünger Demir ve Enerji Üretimi dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesini sürekli olarak genişlettik ve geliştirdik.”

“Okyanusları aştık ve şu anda 15’ten fazla ülkede mağazamız var.”

Takım çalışmasının önemi

Dahili olarak, A-One’ın yönetim ekibi, şirket tarafından işe alınan ve elde tutulan kişilerin kalitesini iyileştirmek için çok çalıştı.

“İnsanlarımız sayesinde bu kadar çok şey başarabildik.” “İster üretim ekibinde ister alt düzey çalışanlar olarak çalışsınlar, muazzam düzeyde güvene, özveriye ve güçlü bir aidiyet duygusuna sahipler.”

Jullian, “En büyük başarılarımızdan biri, yıllar içinde elde ettiğimiz toplam müşteri memnuniyeti oldu. Güçlü yönlerimizden biri, lojistik zincirleri de dahil olmak üzere tedarikçilerimizdir” diyor.

Daha yeşil bir gelecek

A-One tedarikçilerinde de durum benzer. Sandeep, “Bizimle ilişkili hammadde tedarikçileri ve lojistik zincirleri, A-One ile ilişkilerde hiçbir zaman tatmin edici olmayan bir deneyim yaşamadı” diyor. “Başarımızda çok önemli bir rol oynadılar, bunun için çok minnettarız.”

A-One Steel’in kurucu ortakları da gezegen için bir vizyon ve sorumluluğu paylaşıyor. “Vizyonumuz, çevre dostu bir atmosferde çelik üretmek. Bunun için karbon ayak izimizi azaltmak ve temiz, yeşil enerji kullanmak için adımlar atıldı” diyor Sandeep.

“Bir yeşil enerji üreticisiyle ortak girişimde 200 megavattan fazla yeşil enerji planladık ve 200 megavat yeşil enerji tüketen Hindistan’daki en büyük çelik şirketlerinden biriyiz.”

Kardeşler her zaman yeşil teknolojiye inandılar ve “sıcak şarj” teknolojisinde çeşitli araştırmalar ve deneyler geliştirdiler.

Sandeep, “Bu teknolojiyi kullanarak, çeliğin üretim süreci sırasında ara ısı kaynağına ihtiyaç duyulmuyor ve sonuç, çevre dostu olan ve aynı zamanda ekonomik açıdan da faydalı olan ek yükün azaltılmasına yardımcı olan yakıt tüketiminde bir azalma oluyor” diye açıklıyor.

ulus oluşturucu

A-One, teknolojik yenilik ve paydaş memnuniyetinin arkasındaki çift varil ile önümüzdeki 12 ay içinde katlanarak satışlarını artırmaya kararlı. Jullian, “Yakın zamanda üretim kapasitemizi 1,05 milyon tondan 1,65 milyon tona çıkaracak yeni bir sıfırdan proje başlattık” diyor.

Şirket sloganı ile Rashtra Nirman ben Samarpit (Ulus İnşasına Adanmış), Jullian ve Sandeep kendilerini ülkelerinin kalkınmasına katkıda bulunmaya adamıştır.

“Vizyonumuz ve misyonumuz, dünyanın bir parçası olmak. Ulusun büyümesi.

Şirket hakkında daha fazla bilgi için lütfen https://aonesteelgroup.com/ adresindeki web sitemizi ziyaret edin.

Feragatname: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times’tan gazetecilik/editörlük kredisi yoktur. Hindustan Times, makalenin/reklamın içeriğini/içeriklerini ve/veya burada ifade edilen görüşü/görüşleri onaylamaz/onaylamaz. Hindustan Times, Makalede ve/veya Görüş(ler), Görüş(ler), Duyuru(lar), Beyan(lar), Beyan(lar), Beyan(tr) vb. ile ilgili olarak söylenen herhangi bir şeyden hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü değildir. burada belirtilen/işaretlenenler.