Anneler Günü: Jinekologlar ve doğurganlık uzmanlarından bilgiler

Nigdeli

New member
Yeni Delhi [India]10 Mayıs: Anneler Günü yaklaşırken, anneliğin derin yolculuğunu kutlamanın ve birçok kişinin bu hayali gerçekleştirmede karşılaştığı zorlukları kabul etmenin zamanıdır. Doğurganlık endişelerinin ve üreme sağlığının önemli bir rol oynadığı bir dünyada jinekologların ve doğurganlık uzmanlarının görüşleri paha biçilmezdir. Bu Anneler Günü'nde, bu profesyonellerin bilgeliğini derinlemesine inceleyerek, gebelik ve hamileliğin karmaşıklığıyla boğuşanlara rehberlik ve umut sunuyoruz. Doğurganlık faktörlerini anlamaktan tedavileri ve duygusal desteği keşfetmeye kadar uzmanlığı, annelik hayalini gerçekleştirmenin yollarını ortaya koyuyor.

1.Dr. Mukesh Bavishi, Jinekolog, Doğurganlık Uzmanı, Jinekolog ve Kadın Estetik Cerrahı. Hindistan'ın En İyi Jinekologu 2013 – 2022, Avron Hastanesi Naranpura, Ahmedabad

Anneme o kadar bağlıydım ki yolculuğum ailemden uzakta bir askeri okula gitmemle başladı. Tıp okudu, jinekoloji okudu, Alman Kiel Üniversitesi'nde yapay üreme teknikleri, jinekolojik onkoloji, ultrason ve kadın estetik cerrahisi dahil olmak üzere dört konuda yüksek lisans diploması aldı. Her zaman iki Nancy ile karşı karşıya olduğum konusunda şaka yaptım: hamilelik ve malignite. Yeni tekniklerimiz doğurganlık tedavilerinde son derece başarılı olmakla birlikte, bu tekniklerin basit, uygun maliyetli ve hasta dostu olması nedeniyle yurt içinde ve yurt dışında oldukça popüler hale gelmiştir. Çoğu kadın, yaşı ne olursa olsun tüp bebek tedavisi olmadan hamile kalabilmektedir. Tüp bebek başarısızlıklarını ele aldık. Artık çoğu kadın bu tedavilerden sonra evde hamile kalıyor. Anneler Günü kutlamamız iki ay önce hamilelik ve meme kanseri olan bir kadını tedavi etmek için birlikte çalıştığımız sırada gerçekleşti. Hiç kimse 29 haftalık hamile ve 2. evre meme kanseri olan onu tedavi etmeye istekli değildi. Bazı danışmanların “Anneyi ya da çocuğu kurtarabiliriz” şeklinde sinematik bir diyaloğu vardı. Onu dikkatle muayene ettik, sezaryen yaptık ve aynı seansta meme kanserini de ameliyat ettik. İki gün sonra hastaneden taburcu oldu ve çocuğunu diğer göğsünden de emzirebildi. Fark yaratan bu tür müdahaleler bizlere büyük mutluluk veriyor. Anneler günün kutlu olsun!

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!
2.Dr. Vidula Mukesh Bavishi, jinekolog, doğurganlık uzmanı, yüksek riskli gebelik uzmanı ve adli tıp uzmanı. Avron Hastanesi Naranpura, Ahmedabad; MD, DGO, LLB, LLM, Alman Kiel Üniversitesi'nden ART, jinekolojik onkoloji, ultrason ve kadınlar için estetik cerrahi alanında ileri diplomalar

Hepinizin Anneler Günü kutlu olsun! Jinekolog olduğumdan beri doğurganlık uzmanı olarak becerilerimi geliştirdim. Bunun nedeni doğurganlık tedavisi alanının sürekli genişlemesidir. Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlara mükemmel ve hızlı sonuçlar sağlayabiliyoruz. Hasta dostu olan ve hastane ziyaretlerini önemli ölçüde azaltan daha yeni tekniklerimiz var. Temel muayeneleri tamamlamak yalnızca iki gün sürüyor ve ardından “evde hamilelik” denilen konuya odaklanıyoruz. IUI veya IVF yaptırmanıza gerek yoktur. Ben ve eşim Dr. Mukesh Bavishi'yi kullanarak çoğu durumda 1 ila 3 ay içinde sonuçlara ulaşılır. ABD, İngiltere, Doğu Afrika gibi her eyaletten ve bazı ülkelerden her yaştan hastamız var. Kadın güzeldir ama hamile bir anne hepsinden güzeldir. Onlara her zaman şunu söylüyoruz: “Tedavimize hamile kalırsanız biz de sizin ve aileniz kadar mutluyuz.”

3. Dr. Nikita Kulkarni, MBBS, MS, Laparoskopik Cerrah, Danışman Jinekolog – Everheal Kadın ve Çocuk Bakım Merkezi, Hiranandani Meadows, Thane, Mumbai

“Genç yaşlardan itibaren kadın sağlığına ilgi duydum ve bu nedenle annelere şefkatli bakım ve destek sağlamak için jinekoloji alanında bir kariyer seçtim.” Günümüz dünyasında kapsamlı bakım, Anne ve çocuğun sağlığında kritik bir rol oynamaktadır. Doğum öncesi danışmanlıktan doğum sonrası bakıma kadar bütünsel yaklaşım, fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlık ihtiyaçlarını ele alır ve annelerin gelişebileceği besleyici bir ortam yaratır. Ayrıca dijital platformlar anne bakımına erişimde devrim yarattı. Anneler, mesafe engellerini aşarak talimatlara ve kaynaklara doğrudan erişebilir. Everheal'deki ekibimiz, kapsamlı bakım yoluyla bir umut ışığı sunarak, kadınları tatmin edici annelik deneyimine doğru yönlendirmeyi ve yolun her adımında refahlarını sağlamayı amaçlamaktadır. “Birlikte, umut ve dayanıklılıkla dolu, daha iyi, daha destekli bir annelik yolculuğunun yolunu açıyoruz.”

4.Dr. Vaishali Sharma, Kıdemli Jinekolog, Laparoskopik Cerrah ve Kısırlık Uzmanı, MD (AIIMS) COAG (Harvard) Delhi

Kısırlık tedavisinde uzmanlaşmış bir jinekolog olarak Anneler Günü'nün benim için özel bir anlamı var. Bu gün, hem hastalarımın hem de meslektaşlarımın deneyimlediği çok çeşitli duyguları deneyimliyorum. Her hikaye benzersizdir; umutla, dirençle ve bazen de gönül yarasıyla doludur. Anneler Günü sadece çocuklarını kucağına alan anneleri kutlamak değildir; Aynı zamanda hayallerini yüreğinde taşıyanların gücünün farkına varmaktır. Çalışmalarım sayesinde bireylerin ve çiftlerin ebeveynlik yolculuğundaki derin özlemini ve kararlılığını anladım. Benim için bu gün, erişilebilir üreme sağlığı hizmetlerinin öneminin ve doğurganlık tedavisinin karmaşıklığıyla boğuşanlara sarsılmaz destek sağlama ihtiyacının bir hatırlatıcısıdır. Birlikte engelleri yıkabilir, farkındalığı artırabilir ve herkesin ebeveynlik sevincini deneyimleme fırsatına sahip olmasını sağlayabiliriz. O halde bu Anneler Günü'nde sadece sonucu değil, yolculuğu da kutlayalım. Ebeveynliğe ilk adımlarını atanlardan bunu gerçekleştirenlere kadar herkesin Anneler Günü'nü kutluyorum.

5.Dr. Anju Suryapani, Kadın Doğum Uzmanı ve Jinekolog, MBBS, DGO, MS (Kadın Hastalıkları ve Jinekoloji), Hastane Yönetiminde MBA, IUI ve IVF Gebelikte Ultrason ve Burs alanında PG Diploması, Yüksek Riskli Gebelik Uzmanı – Kısırlık Uzmanı ve Laparoskopik Cerrah, Metro Kıdemli Danışmanı Noida Hastanesi (UP)

“Anneler Günü, anneliğin hem sevinçlerini hem de zorluklarını kapsayan derin yolculuğunun bir kutlamasıdır. Bir jinekolog, kadın doğum uzmanı ve kısırlık uzmanı olarak sayısız insanı ebeveynlik yolculuğunda destekleme ayrıcalığına sahip oldum. Bu Anneler Günü, kısırlık, gebelik kaybı ve üreme sağlığı sorunlarıyla mücadele eden herkesin dayanıklılığını ve gücünü tanıyalım. Bu, aile kurmak isteyen her birey ve çift için şefkatin, desteğin ve erişilebilir sağlık hizmetlerinin öneminin bir hatırlatıcısıdır. Her zaman dürüst olun, ne kadar küçük olursa olsun ileriye doğru atılan her adım, sarsılmaz kararlılığın ve umudun bir kanıtıdır. annelik ruhunu oluşturur. Her sağlıklı insanın annelik sevincini yaşama fırsatına sahip olmasını sağlamak için hep birlikte engelleri yıkmaya, farkındalığı artırmaya ve kapsamlı bakım sağlamaya devam edelim.” – Dr. Anju Suryapani

6.Dr. Richa Jagtap, MD (Kadın Hastalıkları/Jinekoloji), DGO, Üreme Tıbbı Kardeşliği (Singapur), Tıbbi Direktör Yardımcısı, Üreme Tıbbı Danışmanı ART Doğurganlık Klinikleri, Mumbai

Anneler Günü, bir kadının hayat verme ve türümüzü yaşatma gücünün kutlanmasıdır. Bir çocuğun doğumuyla birlikte iki kişi yeni bir hayata başlar: Doğumu yepyeni bir hayat gibi gören bebek ve anne! Bir kadının anne olarak hayatı boyunca yapması gereken fedakarlıklar çok büyüktür. Ancak sağlığından asla taviz vermemesini ve fedakarlık yapmamasını sağlamalıyız. Beklenen ve gerçek annelik sırasında iyi beslenme, hafif egzersiz ve biraz güneşe maruz kalma gibi sağlıklı bir rutini sürdürmek önemlidir. Doğurganlığın sınırlı olması ve yaşla birlikte azalması nedeniyle bir kadının hamileliği ve doğumu geciktirmemesi gerektiğini de unutmamak gerekir. Sağlıklı kadınlar sağlıklı bir toplum yaratır!

7.Dr. Yash Bahuguna, MS (OBGY), DNB (OBGY), Kıdemli Asistan, PSRI Hastanesi, Delhi

“Bir jinekolog olarak anneliğin kadınların hayatındaki derin etkisini her gün yaşıyorum. Anneler Günü, anneler ve çocuklar arasındaki bağı kutlamaktan çok daha fazlasıdır; Pek çok kişinin annelik yolculuğunda karşılaştığı zorlukları kabul etmenin zamanı geldi. Minimal invazif prosedürlerde uzmanlaşan muayenehanemizde geçirdiğim yıllar boyunca, kısırlığın karmaşıklığını ve bunun bireyler ve çiftler üzerindeki duygusal yükünü gördüm. Minimal invaziv prosedürlerle ilgili içgörü ve uzmanlığı paylaşarak, doğurganlık sorunlarının üstesinden gelmede herkesi desteklemeyi ve yönlendirmeyi amaçlıyoruz. Her insan anneliğin mutluluğunu yaşama şansını hak eder ve sağlık hizmeti sağlayıcıları olarak şefkatli ve etkili bakım sunmak bizim görevimizdir. çözümler. Bu Anneler Günü'nde kapsamlı üreme sağlığı hizmetlerini savunuyoruz ve insanları ebeveynlik yolculuklarında güçlendiriyoruz.”

Anneler Günü sona ererken, jinekologların ve doğurganlık uzmanlarının anneliğe giden yolları aydınlatan derin içgörüleri üzerinde düşünüyoruz. Onun bilgeliği sadece rehberlik sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda doğurganlık sorunlarıyla karşılaşanlara umut da veriyor. Onun şefkat ve destek mesajını taşıyalım ve kısırlığı çevreleyen engelleri yıkalım. Dünyanın dört bir yanındaki annelerin dayanıklılığını kutlarken, onların gücünü ve cesaretini kolektif olarak takdir etmeye söz verelim. Birlikte herkesin ebeveynlik yolculuğunun anlayış, empati ve sarsılmaz destekle karşılandığı bir dünya yaratabiliriz. Herkesin Anneler Günü kutlu olsun!

Bu makale Nandish Communication tarafından derlenmiştir. Sorularınız varsa lütfen +91-9873359807 numaralı telefonu arayın.

Yasal Uyarı: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times ile herhangi bir gazetecilik/editörlük ilişkisi yoktur. Hindustan Times, makalenin/reklamın içeriğini/içeriklerini ve/veya burada ifade edilen görüşleri onaylamaz/abone olmaz. Hindustan Times, makalede belirtilen hiçbir şeyden ve/veya ayrıca burada yer alan/vurgulanan görüşler, görüşler, duyurular ve beyanlar, beyanlar vb. ile ilgili olarak hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü olmayacaktır.