Annelere saygı duruşu: En iyi 8 sağlık uzmanından Anneler Günü içgörüleri

Nigdeli

New member
Yeni Delhi (Hindistan), 15 Mayıs: Anneler Günü koşulsuz sevgileri ve sarsılmaz destekleriyle hayatımıza dokunan inanılmaz kadınları onurlandırdığımız bir sevgi, şükran ve kutlama günüdür. Anneliğin önemini düşündüğümüzde, kadın sağlığı uzmanlarının annelerin ve çocuklarının esenliğini sağlamadaki kritik rolünün de farkındayız. Bu makalede, her biri kendi benzersiz deneyimine ve uzmanlığına sahip birkaç sağlık uzmanının içgörülerini ve bakış açılarını bir araya getirdik. Birlikte onlara ilham veren anneleri ve onlara hizmet edenlerin özverili çalışmalarını onurlandırıyorlar. Anneliğin verdiği hazzı ve bunu mümkün kılan kadınları kutlayalım.

doktor Manju Aggarwal, Danışman Jinekolog ve Doğum Uzmanı, Apollo Cradle & Arihantgyne Clinic, Delhi

Bir doktor olarak, annenizi bu özel günde kutlamanızı ve onurlandırmanızı rica ediyorum. Annelik hem zorlu hem de ödüllendiricidir ve çocuk yetiştirmenin fedakarlık ve sıkı çalışmasını kabul etmek önemlidir. Yeni anneler dinlenmeli ve iyileşmeli, gerekirse yardım istemeli, fiziksel ve ruhsal sağlıklarına dikkat etmelidir. Daha büyük çocukların annesiyseniz, çocuklarınızla kaliteli zaman geçirmek veya sıcak sohbetler yapmak, ilişkinizi beslemenin ve onlara sevgi ve takdir göstermenin bir yoludur.

Son olarak, katkılarını kabul ederek ve onlara değer verildiğini ve sevildiklerini göstererek, büyükanneler, teyzeler ve üvey anneler de dahil olmak üzere hayatımızda şefkatli roller oynayan kadınları düşünün. Bu Anneler Günü’nde, tüm annelerin koşulsuz sevgisini ve özverili fedakarlıklarını kutlamak için bir dakikanızı ayıralım.

doktor Sushil K Shinde, MBBS, MS (OBGY), Dip. Üreme Tıbbı (Almanya), Tıpta Yüksek Lisans Derecesi, Dubai, Nhs (Birleşik Krallık), Doğurganlık Danışmanı – Eva Women’s Clinic & Lab, Dombivli, Misafir Tüp Bebek Danışmanı – Currae Ivf, Surya Fertility, Morpheus IVF, Bombay

Umut Işını – Anneler Günü, her yıl uluslararası ölçekte büyük bir şükranla kutlanıyor, ancak her beş çiftten biri hamile kalmaya çalışıyor ve annelik yolculuğunu deneyimlemek için can atıyor. Üreme tıbbı alanındaki 14 yılı aşkın deneyimim ile binlerce kısırlık hastasını tedavi ettim ve idrar gebelik testi pozitif beta hCG raporunda çift çizgiyi görmek için o anı beklerken hissettikleri acı ve ıstırabı biliyorum. .

ART (Yardımlı Üreme Teknolojileri) alanındaki ileri teknolojiyle, birkaç on yıl önce imkansız görüneni başardık. Her iki fallop tüpü tıkalı olan çiftler, erkeğin meni sayısı sıfır veya çok düşük ve yumurta sayısı çok düşüktür ve menopoz sonrası kadınlar bile ART tedavisi ile anneliği elde edebilirler. Bir çiftin ihtiyacı olan tek şey, uygun doğurganlık tedavisi ve ebeveynlik yolunda tutunmak ve bu yola çıkmak için bir umut ışığıdır.

doktor Riddhi Doshi, MBBS, DNB OBGY, MNAMS, Üreme Tıbbı Diploması (Almanya), İleri İnfertilite ve ART Bursu, Doğurganlık Danışmanı, Bombay

Annelik, her toplumun ayrılmaz bir parçasıdır ve bir kadının hayatında önemli bir dönüm noktasıdır. Bazıları için doğal bir ilerleme olsa da, diğerleri için yürek burkan bir mücadele olabilir. Bir doğurganlık uzmanı olarak, etkimizin üreme tıbbının ötesine geçtiğine inanıyorum. Kısırlıkla mücadele eden çiftlere, ebeveyn olma hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olacak umut, destek ve gelişmiş tedaviler sağlayarak, bireysel bakım ve tavsiye sağlayabiliriz. Planlı ilişki, intrauterin tohumlama, IVF, taşıyıcı annelik ve üçüncü taraf üreme dahil olmak üzere yardımcı üreme teknikleri, hastaların bireysel ihtiyaçlarına göre seçilir ve hastalara önerilir. Bu tedaviler, zayıf yumurta rezervi, düşük sperm sayısı, endometriozis, PKOS, rahim anormallikleri ve tekrarlayan düşükler gibi karmaşık sorunları ele alabilir.

Değişen toplumsal manzarayla birlikte, yumurta ve sperm dondurma gibi doğurganlık planlaması ve muhafazası, çeşitli şekillerde özgürleştirici olduğunu kanıtlıyor. En insani deneyimi sağlamak için en son teknolojiyi kullandığımızdan, doğurganlık tedavileri ve doğum bakımı sağlamak sağlık uzmanları için benzersiz bir deneyimdir. Sonuçta annelik, gözlerinde hayal, kalbinde umut olan kadınlara verebileceğimiz en güzel ve en saf hediyedir.

doktor Dhaval Baxi, MBBS, DGO, DNB, MCh (Üreme Tıbbı ve Cerrahisi) Laparoskopik Cerrahi Uzmanı ve Tüp Bebek Uzmanı – Annelik Hastanesi ve Disha Doğurganlık ve Cerrahi Merkezi, Indore

Uluslararası Anneler Günü, dünyanın dört bir yanındaki annelerin her gün gösterdikleri sevgi ve fedakarlığı kutlama zamanıdır. Ebeveynliğe giden yol, özellikle kısırlıkla mücadele eden birçok anne için zor olabilir. Son yıllarda, tüp bebek gibi yardımcı üreme teknolojilerindeki gelişmeler, birçok çiftin kısırlıklarının üstesinden gelmelerine ve ebeveyn olma hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmuştur. Bir doktor olarak tüp bebek tedavisinin birçok aileye yaşattığı sevinç ve mutluluğa tanık olma ayrıcalığına sahip oldum. Bu Anneler Günü’nde, tüm annelerin, özellikle zorlu tüp bebek sürecinden geçenlerin gücünü ve dayanıklılığını takdir etmek istiyorum.

Genç çiftlerin kendi üreme potansiyellerinin farkında olmaları ve doğurganlık durumlarına göre ebeveynlik planlayabilmeleri için doğurganlık değerlendirmesinin önemini de vurgulamak isterim. Dışarıdaki tüm annelere: Anneler Günü Kutlu Olsun! Kelimelerin ifade edebileceğinden daha fazla değer veriliyor ve seviliyorsunuz.

doktor Parul Kansal, Klinik Patolog – Medgenome Labs Limited, Bangalore

Bazı günler doktor olmak beyinsiz gibi gelir, ancak diğer günler tamamen bunaltıcı olabilir. İş ve özel yaşam arasında doğru dengeyi bulmak çok önemlidir. Eşim ve çocuğum işime saygı duyuyor ve en büyük destekçilerim. Hayatımızın öncelikle bir aile olmak ve hastaların ihtiyaçlarına saygı duymaktan ibaret olduğunu anlıyorlar. Oğlumla birlikteyken, zamanımızın çoğunu birlikte kaliteli zaman geçirerek geçiriyorum. Beslenme, oyun oynama ve sarılma söz konusu olduğunda tam zamanlı bir doktor veya hemşire, evde oturan bir anne kadar erişilebilir olmayabilir, ancak hepimizin anneleri sevmemizi sağlayan farklı becerileri vardır. Bu, sabrı, çocuklarımıza aşıladığımız değerleri, sportif bir zihniyeti ve daha fazlasını içerebilir.

Nihayetinde, ister doktor, ister profesyonel veya ev hanımı olsun, tüm annelerin çocuklarına karşı sonsuz bir şefkat ve sevgileri vardır. Çocuğunuza mümkün olduğunca çok sevgi verin. Sonunda önemli olan bu.

doktor Talakere Usha Kiran, FRCOG (Birleşik Krallık), Danışman Jinekolog ve İleri Laparoskopik/Histeroskopik Cerrah/İzsiz Cerrah, Dubai

Annelik, neşenin, korkunun ve ezici şefkatin bir arada var olduğu sınırsız sevgi ve özveri yolculuğudur. Bir annenin kalbi, içsel yaşamın ilk parıltısından minik parmakların yumuşak dokunuşuna kadar tarif edilemez bir sıcaklık ve gururla kabarır. Her fedakarlık, her uykusuz gece, fısıldanan her ninni, hepsi değerli annelik hediyesi için. Ne yazık ki, her kadın annelik kucaklaması ile kutsanmamıştır. Çocuk sahibi olmak isteyip de miyom, endometriozis ya da rahim ağzı zayıflığı gibi engeller nedeniyle çocuk sahibi olamayanları görmek kalbimi kırıyor. Bu sorunlar gebe kalmayı etkileyebilir ve düşüklere neden olabilir.

İleri Düzey 4 Laparoskopik/Histeroskopik Cerrah olarak, bu kadınların bazılarına anne olma hedeflerini kolaylaştıracak laparoskopik miyomektomi/endometriozis eksizyonu ve servikal serklaj gibi gerekli ameliyatları yaparak yardımcı olabildiğim için şanslıyım. Tanrı bana annelikle mücadele edenlere yardım edecek bilgi ve becerileri verdiği için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Bu kadınların ömür boyu anne olma hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak benim tutkum.

doktor Shital Jadhav, MBBS, DNB (OBGY), FMAS, Advanced Fellow IVF – Danışman Jinekolog, Doğum Uzmanı, Kurucu ve Tıbbi Direktör – Baby Beats IVF, Mumbai

Bir jinekolog ve tüp bebek uygulayıcısı olarak, sık sık çocuk sahibi olmak isteyen kadınlarla tanıştım ve bazıları (hastalıkları nedeniyle) çocuk sahibi olmak için hayatlarını riske atmaya bile hazır. Anneler böyle yapar. Onlara yeterince teşekkür edemeyiz.

Bugün hala hayatımı şekillendiren iki anne hakkında benzer bir hikaye anlatabilirim. Birincisi, bana bu güzel hayatı veren ve başkalarına yardım etme gücü veren biyolojik annem ve ikincisi, şu anda hayatımın bel kemiği olan kayınvalidem. Annelere teşekkür etmenin bir günlük iş olmadığına yürekten inanıyorum çünkü biz doğmadan önce ve sonra gösterdikleri emekler için onlara teşekkür etmek saymakla bitmez.

doktor Alka Sinha, Kıdemli Jinekolog ve Laparoskopik Cerrah – BLK Max Özel Uzmanlık Hastanesi, Delhi

Kadınların çoğu anne olmak ister. Ancak bazıları için annelik hayali, sadece bir rüya olarak kalır. Çocuk sahibi olamamanın nedeni her iki partnerden de kaynaklanıyor olsa da, bugün Hindistan’da yük ve suç hala çoğunlukla kadınlara düşüyor. Çiftleri konsültasyona birlikte gelmeye teşvik ediyoruz ve ardından ihtiyaca göre tedavi planı oluşturulacak. Bu kadınların küçük bir yüzdesi doğurganlığı artıran ameliyatlardan fayda görebilir. Bu ameliyatlar, en son teknoloji kullanılarak küçük anahtar deliği kesileri yoluyla veya bazı durumlarda kesisiz – laparoskopik veya histeroskopik prosedürler kullanılarak gerçekleştirilir. Tıp bilimindeki son gelişmeler, ebeveynlik hayallerinden vazgeçen çiftlere bir umut ışığı sunuyor.

Feragatname: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times ile hiçbir gazetecilik/editör ilişkisi yoktur. Hindustan Times, burada ifade edilen makaleleri/reklam içeriğini/içeriklerini ve/veya görüşleri onaylamaz/abone olmaz. Hindustan Times, belirtilen/vurgulanacak görüş, düşünce, duyuru(lar), açıklama(lar), onay(lar) vb. ile ilgili olarak ve/veya yazıda belirtilen hiçbir şeyden hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü değildir. .