Bank of Maharashtra: Özel Kredi Programlarıyla Eğitimin Geleceğini Güçlendiriyoruz

Nigdeli

New member
Yüksek öğrenime devam etmeyi seçmek birçok gencin arzuladığı bir hayaldir, ancak öğrenim ücretlerinin, ders kitaplarının ve yurt ücretlerinin muazzam maliyetleri bu hayali göz korkutucu bir mücadeleye dönüştürebilir. Bu finansal ihtiyaçların farkında olarak, Maharashtra Bankası kapsamlı eğitim kredileri sunuyor. Bu krediler, yurt içinde veya yurt dışında eğitimlerine devam etmek isteyen öğrencileri desteklemeye hizmet etmektedir. İlgilenenlerin kredi başvurusunda bulunmak için resmi web sitesini ziyaret etmeleri rica olunur: Eğitim Kredi Programı.

Özel yatırım getirisi imtiyazlarıyla teminatsız %100 finansman

Tanınmış kurumlarda okumak isteyen öğrenciler için büyük bir rahatlama, Bank of Maharashtra'dan %100'e kadar finansman sağlayan, marj ödemeleri ve teminat ihtiyacını ortadan kaldıran Maha Scholar eğitim kredilerinin mevcut olmasıdır. Ayrıca kız öğrencilere faiz oranlarında indirim uygulanarak eğitim kredilerine erişim daha da artırılıyor. Banka ayrıca Hindistan'ın önde gelen kurumlarına kayıt yaptırmadan önce anında prensip içi yaptırımlar sunarak öğrenciler için sorunsuz bir kredi onay süreci sağlıyor.

Uzatılmış dönemler: Öğrenciler için bir nimet
Bir eğitim kredisinin geri ödenmesinin mali sorumluluğu genellikle öğrenciler ve aileleri için bir endişe kaynağıdır. Bu soruna çözüm bulmak amacıyla, öğrenciler üzerindeki EMİ yükünü azaltmak amacıyla bu eğitim kredilerinin geri ödeme süresi, moratoryum süresi hariç 15 yıla kadar uzatıldı.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.
Öğrenim kredilerinde neler geçerlidir?

Kredi, öğrenim ücretleri, yurt ücretleri ve kitap masrafları gibi çeşitli masrafları kapsayarak öğrenim masraflarının kapsamlı bir şekilde karşılanmasını sağlar. Bu stratejik finansal destek, öğrencilerin üzerindeki finansal yükü hafifletir ve gereksiz finansal stres olmadan çalışmalarına konsantre olmalarına olanak tanır.

Geleceğiniz için size özel eğitim finansmanı

Bank of Maharashtra tarafından uygulamaya konulan Özel Eğitim Kredi Programları şunları içerir:

• Model Eğitim Kredi Programı: Bank of Maharashtra'nın Model Eğitim Kredi Programı, Hindistan uyruklu öğrenciler için Hindistan'da ve yurtdışındaki çalışmaları desteklemektedir. UGC/Hükümet/AICTE/AIBMS/ICMR tarafından onaylanan çeşitli kursları kapsar ve moratoryum döneminde basit faiz oranı sunar. Uygun öğrenciler, öğrenim süresi boyunca düzenli faiz ödemelerinde %1 indirim, kız öğrenciler ve mevcut ev kredisi borçluları için %0,50 indirim ve başarılı öğrenciler için maksimum %0,25'e varan ek indirim dahil olmak üzere faiz indirimlerinden yararlanabilirler. Maksimum %0,5 İndirim.
  • Maha Burslu Eğitim Kredi Programı: Maha Burslu Eğitim Kredi Programı, Hindistan'ın IIM'ler, ISB'ler, IIT'ler, NIT'ler, XLRI, MBBS ve tıp fakülteleri gibi önde gelen kurumlarında yüksek lisans/diploma dersleri alan hak eden öğrencilere mali yardım sağlamayı amaçlamaktadır. Programda kız öğrencilere %0,10 faiz indirimi sunulmaktadır.
  • Mahabank Beceri Kredi Programı: Bu program, beceri geliştirme kurslarına katılan bireylere kredi sağlar. Öğrencilerin hedefe yönelik eğitim yoluyla mesleki becerilerini geliştirmelerini sağlar.
Bu özel eğitim kredi programları, Bank of Maharashtra'nın yüksek öğrenimi teşvik etme ve öğrencilerin akademik hedeflerine ulaşmalarını sağlama konusundaki kararlılığının altını çizmektedir. Banka, benzersiz özelliklere ve avantajlara sahip, kişiye özel finansal çözümler sunarak, farklı eğitim geçmişlerine sahip öğrencilerin kaliteli eğitime erişimini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin: Maharashtrian BankasıA

Yasal Uyarı: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times ile herhangi bir gazetecilik/editörlük ilişkisi yoktur. Hindustan Times, makalenin/reklamın içeriğini/içeriklerini ve/veya burada ifade edilen görüşleri onaylamaz/abone olmaz. Hindustan Times, makalede belirtilen hiçbir şeyden ve/veya ayrıca burada yapılan/vurgulanan görüşler, görüşler, duyurular ve beyanlar, beyanlar vb. ile ilgili olarak hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü olmayacaktır.