Ben Bir Yazarım, olağanüstü hikaye yazma yarışmasının kazananlarını duyuruyor

Nigdeli

New member
Hindistan, 6 Mart 2023: Kendi kendine yayınlanan Ben Yazarım, yıllık Çocuk Bayramı 2022 yazı yarışmasının sonuçlarını duyurmaktan mutluluk duyar. Yarışma, prestijli bir jüri heyeti tarafından değerlendirilmek üzere 400’den fazla öykü gönderen 5 ila 18 yaş arasındaki genç yazarlardan ezici bir yanıt aldı.

Hikayeler dikkatlice üç farklı yaş grubuna ayrılmıştır ve kazananlar özenle seçilmiştir. 1. kategoride (9 yaş altı) Lady Andal Okulu’ndan Anaika Merathia ve Chisel Montessori’den Kavya Karthik birinci oldu. Kategori 2’de (9-13 yaş arası çocuklar), Mar Gregorios Devlet Okulundan Riya Kanna ve Kola Perumal Chetty Vaishnav Kıdemli Ortaokulundan A. Trinethra en iyi dereceleri kazandı. Son olarak, Kategori 3’te (14-18 yaş arası çocuklar), Chinmaya Vidyalaya’dan Nandana Mohandas, Tapovanam ve Sri Kumarans Çocuk Yuvasından Shivani Prasad büyük ödülleri evlerine götürdüler.

Ben Bir Yazarım, olağanüstü yazı yarışmasının kazananlarını duyuruyor

Jüri başvuruların kalitesinden çok etkilendi ve aralarında SBOA School ve Junior College, Chennai’deki 9. ve 11. sınıf öğrencileri Harikrishnan ve Pavithra Santhosh’un da bulunduğu birkaç öyküyü özel olarak anmak üzere seçti. Jüri tarafından seçilen diğer hikayeler, MP Sweatha (Chinmaya Vidyalaya PACR Mat. Hr. Sec. School, Rajapalayam), Angad Tathgir (Dhirubhai Ambani International School, Mumbai), Shreya Shyam (SBOA Global School, Chennai) ve Kabir Choudhari’nin hikayeleriydi. Kahan (Oberoi Uluslararası Okulu, Bombay).

“Ben Bir Yazarım, çocukların yaratıcı potansiyellerini beslemeye ve beslemeye kendini adamıştır. Genç yazarlarımızın ve ailelerinin yüzlerindeki sevinci görmek beni çok mutlu ediyor. Bu çocukların bu kadar genç yaşta uluslararası yayın yapan yazarlar haline geldiğini görmek inanılmaz, gerçekten ilham verici. Ekip olarak, bu kadar çok çocuğa duygularını hikaye anlatımı yoluyla ifade etmeleri için ilham verdiğimiz için çok heyecanlıyız. Umarız daha fazla çocuğa yazmaya ve bu dünyada istedikleri değişimi gerçekleştirmeye ilham vermeye devam edebiliriz.” – Sundari Ganapathy, Ben Yazarım Direktörü.

Yarışma, yetenekli genç yazarların yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini sergilemeleri için inanılmaz bir platform oldu. Ben Bir Yazarım tüm kazananları tebrik eder ve yarışmaya katılan herkese teşekkür ederiz. Kendi kendine yayın yapan şirket, gelecek yıl Çocuk Bayramı’nı daha da fazla şevk ve yaratıcı enerjiyle kutlamayı dört gözle bekliyor.

Ben Bir Yazarım, 18 Şubat 2023’te yıllık hikaye yazma yarışmasının kazananlarını kutlamak için kutlandı. Anna Nagar’daki RoseWater Fine Dining Restaurant’ta gerçekleşen etkinlik, değerli ana konuk Thiru’nun katılımıyla onurlandırıldı. NK Raghupathy, IAS (emekli).

Törende kazananlara kupa ve sertifikaları takdim edildi ve Thiru.Raghupathy daha sonra kazanan gençlerin yazdığı kitapları yayınladı. Bir IAS görevlisi olarak dürüstlüğü ve özverisiyle tanınan Thiru.Raghupathy, topluma geri vermenin önemini vurgulayan ilham verici bir konuşma yaptı. Genç yazarları yazmaya devam etmeleri için teşvik etti ve Ben Yazarım ekibini gelecekte devlet okulları da dahil olmak üzere daha fazla okula ulaşmaya çağırdı.

Kazanan hikayeler, gerilimden fanteziye, bilimkurguya, kadınların güçlendirilmesine ve çocuk ruh sağlığına kadar çok çeşitli türleri kapsıyordu. Genç yazarlar, yazılarında değerler, ahlak, dostluk ve çok çalışma gibi konuları da işlediler.

Kazanan girişleri içeren altı kısa öykü koleksiyonu yayınlandı ve I Am An Author, Flipkart ve Amazon’un çevrimiçi mağazalarında satın alınabilir hale getirildi. Kitaplar, I Am An Author ile kitaplar yayınlamış olan enerjik genç yazarlar KP Samyuktha (SBOA), Swetha Karthikeyan ve Skandha Guhan Karthikeyan (The Schram Academy) tarafından kabul edildi.

Etkinlik büyük bir başarıydı ve Ben Bir Yazarım tüm kazananları bir kez daha tebrik etti. Kendi kendine yayın yapan şirket, genç yazarların yeteneklerini takdir etmek ve kutlamak için daha fazla bu tür etkinliğe ev sahipliği yapmayı dört gözle bekliyor.

Daha fazla bilgi edinmek ve kitapları satın almak için https://www.iamanauthor.co.in/ adresini ziyaret edin.

Feragatname: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times’tan gazetecilik/editörlük kredisi yoktur. Hindustan Times, makalenin/reklamın içeriğini/içeriklerini ve/veya burada ifade edilen görüşü/görüşleri onaylamaz/onaylamaz. Hindustan Times, Makalede ve/veya Görüş(ler), Görüş(ler), Duyuru(lar), Beyan(lar), Beyan(lar), Beyan(tr) vb. ile ilgili olarak söylenen herhangi bir şeyden hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü değildir. burada belirtilen/işaretlenenler.