EdTalk Dünya Konferansı 2024 Yeni Delhi, Hindistan – IMM Business School tarafından destekleniyor

Nigdeli

New member
IMM Business School'un desteğiyle 22 ve 23 Şubat 2024 tarihlerinde Hotel Le Meridien, Windsor Pl, Yeni Delhi, Hindistan'da düzenlenen EdTalk Dünya Konferansı, önde gelen küresel uzman eğitim topluluğundan gelen yoğun tepkiyle başarılı sonucuna imza attı.

Konferansın ilk baskısında her iki taraf da sponsor oldu. SEYEV elmas sponsoru olarak ve Sri Lanka SIBA Kampüsü önemli bir sponsor olarak Hint Okul Müdürleri ve Beceri Reformu Derneği destekleyici ve stratejik ortak olarak katıldı.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.
1. Gün – 22 Şubat 2024:

Konferans, dünyanın dört bir yanından 300'ü aşkın katılımcının hem fiziki hem de sanal olarak katılımıyla başladı. Hoş geldin çayı ve kişisel tanıtımın ardından ilk açılış konuşması geliyor “Eğitim kurumlarında çeşitliliği, eşitliği ve katılımı teşvik etmek” sesi ayarla. Gün, aşağıdaki konularda bilgilendirici panel tartışmalarıyla devam etti: “Sınırların Ötesinde: Yükseköğretimin Küreselleşmesi ve Uluslararasılaşması” Ve “Optimal bir öğrenme ortamı yaratmak: Doğrusal olmayan, esnek eğitim için ölçeklenebilirlik ve kişiselleştirmeyi dengelemek.” Dr. Çetna Sabharwal “Eğitim Geleceğin Yaratıcı Ekonomisine Nasıl Katkıda Bulunacak?” konulu bir açılış konuşması yaptı. Gün panel tartışmalarıyla sona erdi “K-12 Okul Sistemini Yeniden Keşfetmek” Ve “Büyük dil modellerinin ve ChatGPT'nin eğitimde öğretim, değerlendirme ve araştırma üzerindeki etkisi.” Son panel tartışıldı “Erken Çocukluk Eğitiminde Oyunun Rolü.”

Ödül töreninin ilk günü büyük ilgi gördü Dr. Karandeep SinghIndus Trust'ta Akademisyenler ve İş Geliştirme Direktörü, EdFalcon Global Ödülleri'nin Ortaokul kategorisinde ilk kazanan.

2. Gün – 23 Şubat 2024:

İkinci gün kayıt süreciyle başladı ve panel tartışmalarına sahne oldu. “Sosyal Beceri Geliştirmenin Geleceği: Yaşam Boyu Öğrenmeyi ve Başarıyı Teşvik Edecek Yenilikler, Trendler ve Fırsatlar” Ve “Eğitimde Devrim Yaratmak: Sürükleyici Teknolojiler ve Girişimcilik.” Gün, iki üst düzey sektör liderinin iki açılış konuşmasına ev sahipliği yaptı Dr. GV Rao, Hindistan Yüksek Mahkemesi Kıdemli Avukatı ve Hindistan Uluslararası Hukuk Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Dilip Nandkeolyar, Konulara ilişkin konuşan İBB İşletme Okulu Müdürü “Hindistan'da Yüksek Öğrenim: Küreselleşen Dünyada Bir Paradigma Değişimi” Ve “Sanayi ve bilim arasındaki işbirliği neden önemlidir?” Panel tartışmaları takip edildi “Sınıftan Toplantı Odasına: Beceri Açığının Kapatılmasında Eğitimin ve Kurumsal Ortaklıkların Rolü” Ve “Eğitimde ruh sağlığı ve refah: destek stratejileri.”

Günün en önemli olayı, küresel eğitim endüstrisine çeşitli kategorilerde olağanüstü katkıların takdir edildiği ödül töreniydi. Ödül kazananlar arasında şunlar yer aldı:

• RP Goenka Uluslararası Okulu: Yılın Yükselen Enstitüsü 2024 (K12).
  • Eduisfun Technologies Pvt. GmbH.: 2024 Yılının Yükselen Eğitim Teknolojisi Şirketi (Uyarlanabilir Öğrenme Teknolojisi).
  • Kaptan Preetham Madhukar, Kurucu, Skills Beyond Education: 2024 Yılın Yükselen Mentoru.
  • Denagran Reddy, Öğretim Görevlisi, Kırmızı ve Sarı Yaratıcı İşletme Okulu: 2024 Yılın Yükselen Eğitimcisi (İşletme Bilgi Sistemleri).
  • WC Chhabra, İcra Kurulu Başkanı, Profesyonel destekler: 2024 Yılın Yükselen Eğitim Danışmanı.
  • Pasifik Dünya Okulu: Yılın Yükselen Uluslararası Okulu 2024 (K12).
  • Aditi Singhal, Dynamic Minds Group CEO'su: 2024 Yılının Lider Eğitimcisi (Hafıza ve Sosyal Beceriler).
  • Mansi Srivastava, Müdür, Kipina Kids Indonesia – Finlandiya'da uluslararası bir okul: 2024 Yılının Lider Eğitim Yöneticisi (Okul Öncesi Okullar ve Kreşler).
  • Shivneri Okulu ve Junior College: 2024 Yılının Lider Eğitim Enstitüsü (Ortaokul II).
  • Buddhini Samarakkody, Öğretim Görevlisi/Yazar, Linkedin Learning/Pluralsight: 2024'ün Lider Eğitim Teknolojisi Sağlayıcısı (İçerik Oluşturma).
  • 2024 Yılının Lider Kuruluşu (Eğitimde Hayırseverlik).
  • Anubha Matele, yaşam becerileri koçu: 2024 Yılının Lider Eğitmeni (Yaşam Becerileri Eğitimi).
  • Tabouk Üniversitesi Yetenek ve Yaratıcılık Bölümü Direktörü Ranen Alsariei: 2024 Yılının Lider Eğitimcisi (Yüksek Öğrenim).
  • Profesör Doktor. Janki Dodiya, araştırmacı veya akademisyen: 2024 Yılının Lider Araştırmacısı (Yeni Çağ Teknolojisi).
  • : 2024 Yılının İlham Veren K12 Platformu (Özel Kurslar).
  • Profesör Doktor. Kyriakos Kouveliotis, Dekan ve Baş Akademik Görevlisi, Berlin İşletme ve Yenilik Okulu: 2024 Yılının İlham Veren Eğitim Yöneticisi (Yüksek Öğrenim).
  • ESOFT Metro Kampüsü: Yılın İlham Verici Üniversitesi 2024 (Yüksek Öğrenim).
  • Upali M Sedere, Müdür ve İcra Kurulu Başkanı, Siba Kampüsü: 2024 Yılının İlham Verici Eğitimcisi.
  • Profesör Doktor. Gurbir Singh Khera, Eski Doçent – Finans, NCR'deki Özel Üniversitelerin Kurul(lar)ı, Denetçi, Manav Rachna Üniversitesi, Faridabad: 2024 Yılının İlham Verici Eğitimcisi (Finans).
Mohamed Yasir, Yaşam Koçu/Kariyer Danışmanlığı, Mind Smart Academy: İlham veren eğitimci.

Yasal Uyarı: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times ile herhangi bir gazetecilik/editörlük ilişkisi yoktur. Hindustan Times, makalenin/reklamın içeriğini/içeriklerini ve/veya burada ifade edilen görüşleri onaylamaz/abone olmaz. Hindustan Times, makalede belirtilen hiçbir şeyden ve/veya ayrıca burada yapılan/vurgulanan görüşler, görüşler, duyurular ve beyanlar, beyanlar vb. ile ilgili olarak hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü olmayacaktır.