Eğitimi Yeniden Tanımlamak: Sanskriti Üniversitesi Mükemmellik Yolculuğu

Nigdeli

New member
Mathura, Uttar Pradesh’te bulunan Sanskriti Üniversitesi, 2016’daki kuruluşundan bu yana kendisini Hindistan’da önemli bir eğitim kurumu olarak kurmuştur. Öğrencileri arasında kaliteli eğitim sağlama, araştırmayı teşvik etme ve girişimciliği teşvik etme konusundaki kararlılığıyla tanınıyor. Üniversitenin son teknolojiye sahip altyapısı, özel öğretim kadrosu ve yenilikçi girişimleri, akademik ortamda tanınmasına katkıda bulunmuştur.

Üniversitenin mükemmelliğe olan bağlılığı: Sanskriti Üniversitesi kırsal kesimdeki gençlere uygun fiyatlı yüksek öğrenim sağlamayı amaçlamaktadır. Şansölye’nin vizyoner liderliğinde Dr. Sachin Gupta üniversiteden çok sayıda ödül ve takdir aldı. Geleneksel öğretimin uygulamalı deneyim, misafir dersler ve stajlarla harmanlanmasına vurgu yapan çok çeşitli disiplinlerarası programlar sunmaktadır. Kurum, Hint değerlerini ve ahlakını korurken kaliteli eğitim sağlamaya çalışmaktadır.

Üniversitenin bütünsel gelişime olan bağlılığı çeşitli girişimlere yansımaktadır. Bir NCC taburu, NSS birimleri ve öğrencilerin farklı kişiliklerini teşvik etmek için tasarlanmış bir dizi aktivite içerir. Ayrıca seminerler, web seminerleri, kariyer danışmanlığı oturumları ve tıbbi kontrol kampları düzenleyerek öğrencilerin genel refahına olan bağlılığını gösterir.

doktor Sachin Gupta, Rektör, Sanskriti Üniversitesi

Dördüncü Toplantı: Mükemmelliği Kutlamak: Sanskriti Üniversitesi yakın zamanda dördüncü toplantı törenini düzenledi ve 2021 ve 2022 sınıfındaki 2000’den fazla öğrenciye derece ve diploma verdi. Uttar Pradesh’in Saygıdeğer Valisi Smt. Anandiben Patel, diğer ileri gelenlerle birlikte etkinliğin ana konuğu oldu.

Toplantı sırasında Sayın Vali Smt. Anandiben Patel, üniversitenin ekonomik açıdan dezavantajlı kökenden gelen 100 kız çocuğunun eğitimini destekleme girişimini övdü. Eğitim kurumları, hükümet ve bireyler arasındaki işbirliğinin toplum üzerindeki olumlu etkisini vurguladı. Tüm mezunları içtenlikle tebrik etti ve onları gelecekteki görevlerinde başarılı olmaları konusunda teşvik etti.

Etkinlikte ayrıca onur konuğu Smt.’nin ilham verici konuşmaları da yer aldı. Hema Malini, Mathura Milletvekili. Öğrencileri olağanüstü başarılarından dolayı tebrik etti ve onlara Sanskriti Üniversitesi’nden fahri doktora unvanı verildiği için teşekkür etti.

Araştırma ve yeniliğe odaklanma: Sanskriti Üniversitesi Rektör Yardımcısı MB Chetti, Üniversitenin başarılarına genel bir bakış sundu. Bunlar arasında akademik kurumlar arasındaki patent başvurularındaki liderliği ve girişimciliği ve sosyal yardım fırsatlarını geliştirmeye olan bağlılığı yer alıyor.

Şansölye Dr. Sachin Gupta ayrıca üniversitenin mükemmel eğitiminin yanı sıra araştırmalarıyla da tanınma arzusunu paylaştı. Öğrencilere küresel deneyimler sunmak için uluslararası kurumlarla girişimler ve işbirliklerinin başlatılmasının altını çizdi.

Diploma: Son olarak Sanskriti Üniversitesi Dördüncü Toplantısı akademik mükemmelliği, araştırmayı ve yeniliği kutladı. Kurumun kaliteli eğitim sağlama, girişimciliği teşvik etme ve topluma katkıda bulunma konusundaki kararlılığı, Hindistan’ın önde gelen eğitim merkezi konumunun altını çizmektedir. Şansölye’nin vizyoner liderliğinde Dr. Sachin Gupta üniversitesi eğitim, araştırma ve bütünsel gelişimde yeni standartlar belirlemeye devam ediyor. Uygun fiyatlı eğitim ve çok disiplinli programlar sunma konusundaki kararlılığı, mükemmellik için çabalayan öğrenciler için en iyi seçim olmaya devam etmesini sağlar.

Yasal Uyarı: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times ile herhangi bir gazetecilik/editörlük bağlantısı yoktur. Hindustan Times, burada ifade edilen makale/reklam içeriğini/içeriklerini ve/veya görüşleri onaylamaz/abone olmaz. Hindustan Times, makalede belirtilen hiçbir şeyden ve/veya ayrıca belirtilen/vurgulanan görüşler, görüşler, duyuru(lar), beyan(lar), beyan(lar), beyan(lar) vb. ile ilgili olarak hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü değildir. .