Gem Tunes, Believe International ile müzik dağıtım anlaşması imzaladı

Nigdeli

New member
tarafından kurulan Gem Tunes Rao Indianjeet Singh in 2020, Kuzey Hindistan’da en hızlı büyüyen müzik şirketidir ve Believe, merkezi Fransa’da bulunan küresel bir dijital müzik şirketidir. Her iki şirket de Mayıs 2023’te bir müzik dağıtım anlaşması imzaladı.

Anlaşma hakkında yorum yapın: Rao Indianjeet SinghGem Tunes’un Kurucusu ve Genel Müdürü, şunları söyledi: “Eğlence söz konusu olduğunda, Hindistan hızla büyüyen yerel müziğiyle dünyanın en güçlü gelişmekte olan pazarlarından biridir.” Son birkaç yıldaki başarımızdan heyecan duyuyorum ve bakın Müzik dağıtım anlaşmamız için birlikte çalışmak üzere Believe International ile çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Gem Tunes, 2020 yılında Haryanvi dilinde müzik üretmeye başlamıştır. O zamandan beri Gem Tunes muazzam bir büyüme kaydetti ve şu anda Kuzey Hindistan’daki en hızlı büyüyen YouTube kanalı. YouTube’da 15 milyondan fazla abonesi ve 5000 milyondan fazla görüntülemesi var. Gem Tunes’un net değeri 150 milyon dolardan fazladır. Gem Tunes, son derece yetenekli 70 profesyonelden oluşan bir ekibe sahiptir ve yakında büyümeyi planlamaktadır. Şirketin yıllık karı kayda değer bir büyüme kaydetti: 2021’de 2 milyon dolar, 2022’de 5 milyon dolar ve 2025’e kadar 25 milyon dolara çıkması bekleniyor.

Gem Tunes şu anda Gem Tunes Punjabi, Gem Tunes Haryanvi, Gem Tunes Bhojpuri, Gem Tunes Bhakti ve diğer bölgesel kanallar dahil olmak üzere 29 dilde YouTube kanalına sahiptir. Gem Tunes, Haryana’daki müzik endüstrisi üzerinde ufuk açıcı bir etki yarattı. Gem Tunes YouTube kanalı 2020 yılında yayına girdi ve kısa sürede YouTube’da 1 milyar izlenmeye ulaştı ve Kuzey Hindistan’da bu noktaya ulaşan ikinci kanal oldu.

Gem Tunes ayrıca Punjabi müzik endüstrisinde önemli bir oyuncudur. Gem Tunes’un kapsamlı içerik kataloğu, Gippy Grewal, Ranjeet Bawa, Tarsem Jassar, Neeru Bajwa, Gurnam Bhullar, Jimmy Shergill ve Rahat Fateh Ali Khan gibi Punjabi müziğinin en büyük süper yıldızlarından bazılarının müziklerini içerir.

Gem Tunes YouTube kanallarındaki görüntülemelerin %40’ından fazlası uluslararası ülkelerdendir. Gem Tunes müzik içeriğinin uluslararası popülaritesi, Hindistan’ın ötesinde kazandıkları geniş kabulü gösteriyor.

Ayrıca Gem Tunes, Kanada ve Dubai’de ofisler açarak operasyonlarını genişletti. Gem Tunes, 2024 yılında Haryana, Gurgaon’da yaklaşık 100.000 metrekarelik bir alanı kapsayan bir drama okulu inşa edecek.

Daha fazla bilgi için www.Gemtunes.com adresini ziyaret edin.

Feragatname: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times ile hiçbir gazetecilik/editör ilişkisi yoktur. Hindustan Times, burada ifade edilen makaleleri/reklam içeriğini/içeriklerini ve/veya görüşleri onaylamaz/abone olmaz. Hindustan Times, belirtilen/vurgulanacak görüş, düşünce, duyuru(lar), açıklama(lar), onay(lar) vb. ile ilgili olarak ve/veya yazıda belirtilen hiçbir şeyden hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü değildir. .