IIM Kalküta'nın Finans Direktörü (CFO) programıyla stratejik finans lideri olarak ilerleyin

Nigdeli

New member
Mumbai, Maharashtra, Hindistan – Business Wire India

Finans şeflerinin (CFO'lar) rolü, son yıllarda finans fonksiyonunun ötesine geçen uzmanlığı da kapsayacak şekilde genişledi. IIM Kalküta, CFO'ların kuruluşlarında köklü bir değişim sağlamak amacıyla geleneksel sorumluluklar ile modern yetkiler arasında denge kurmasına yardımcı olmak amacıyla, erişilebilir ve uygun fiyatlı yüksek teknoloji programları sağlamada küresel bir öncü olan Emeritus ile işbirliği içinde NIRF 2023'e göre 4. sırada yer aldı. Mali İşler Direktörü programı başlatıldı. bireyler ve kuruluşlar için kaliteli eğitim. Bu program EQUIS, AACSB ve AMBA'dan gelen akreditasyonların “üçlü tacına” sahiptir.

Bu 9 aylık program, rekabet avantajı elde etmek ve iş değerini artırmak amacıyla yeni ve mevcut finansal stratejilere liderlik edecek yeni ve istekli CFO'ların yanı sıra gelecekte CFO rolünü ve diğer finansal liderlik pozisyonlarını üstlenmek isteyen kıdemli profesyoneller için tasarlanmıştır. . Aynı zamanda şirketlerinde finansal karar alma süreçlerinde ön saflarda yer alan iş dünyası liderlerine ve CXO'lara yöneliktir.

Modern işletmelerin hızla gelişen ortamında, CFO'lar giderek geleneksel finansal yönetimin ötesine geçen çeşitli roller üstleniyor. 2022 PwC Nabız Araştırması'na göre CFO'ların %78'i siber risk yönetimini iyileştirmeyi planlıyor ve yaklaşık %53'ü veri analitiği, yapay zeka, otomasyon ve bulut çözümleri aracılığıyla dijital dönüşümü hızlandırmak istediklerini söylüyor. Bu istatistikler, CFO'ların teknolojik aksaklıklar ve gelişen siber tehditler karşısında kurumsal dayanıklılığı ve çevikliği şekillendirmede oynadığı kritik rolün altını çiziyor.

Tanınmış IIMC öğretim üyeleri tarafından geliştirilen IIM Kalküta Mali İşler Direktörü programı, IIM Kalküta'nın en iyi öğretim üyeleri tarafından canlı çevrimiçi oturumlar, uygulanabilir gerçek dünya bilgileri, eşler arası öğrenme, kampüste yedi günlük bir yoğun deneyim ve bir bitirme projesi içerir. Bu programın modülü, diğerlerinin yanı sıra ekonomi ve finansal piyasalar, portföy yönetimi, değer yaratma ve kurumsal strateji, veriye dayalı karar verme, yapay zeka ve makine öğreniminin karar alma üzerindeki etkisi, benzersiz işbirliği anlaşmaları tasarlama, dijital stratejiler ve iş modeli yeniliğini kapsar. .

Bu programdan elde edilen temel çıkarımlar şunları içerir:

• Katma değerli stratejilerle finansal kararları yönlendirin
  • İçgörü kazanmak, üretkenliği artırmak ve trendleri belirlemek için dijital finansı dönüştürün
  • Temel iş faktörlerini anlayarak ve etkileyerek değeri en üst düzeye çıkarın
  • Sermaye piyasalarında ustaca gezinme yoluyla riski azaltmak
  • Operasyonların sağlam finansal kriterlere ve iş modellerine dayandırılması
  • Ekiplerin büyümesine ve ittifaklar kurarak küreselleşmenin getirdiği zorlukların üstesinden gelmesine liderlik etmek
Programın başlangıcı hakkında yorum yapın: Mohan Kannegal, CEO, Hindistan ve APAC, Emeritus, şunları söyledi: “Hızla gelişen bu iş ortamında finans liderlerine becerilerini geliştirmeleri için etkili programlar sağlamaya kararlıyız. Mali İşler Direktörü Programının, katılımcıların finansal liderlik konusunda 360 derecelik bir bakış açısı kazanmalarına yardımcı olacağına inanıyoruz. Bu programın katılımcıların riskleri azaltmasına, ileriye dönük iş modelleri geliştirmesine ve şirket başarısına katkıda bulunmasına olanak sağladığına inanıyoruz. Katılımcıların yalnızca stratejik içgörüler geliştirmelerine ve dijital araçları öğrenmelerine yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda iş büyümesini geliştirmeye yönelik benzersiz ve ileriye dönük stratejiler geliştirmelerine de yardımcı olacak bu programı başlatmak için IIM Calcutta gibi tanınmış bir kurumla ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Bu programa en az 10 yıllık mesleki deneyime sahip mezunlar, diploma sahipleri ve lisansüstü öğrenciler başvurabilmektedir. Bu programın ücreti 30 Mart 2024'te başlayacak ve geçerli vergiler hariç 6.45.000 INR tutarındadır. Programı minimum yüzde 75 katılımla başarıyla tamamlayan katılımcılara bitirme sertifikası ve IIM Kalküta Yönetici Eğitimi Mezunları statüsü verilecek.

Daha fazla bilgiye buradaki program sayfasından ulaşabilirsiniz.

IIM Kalküta Hakkında

Hindistan Yönetim Enstitüsü Kalküta, Kasım 1961'de Hindistan Hükümeti tarafından, Batı Bengal Hükümeti Alfred P. Sloan Yönetim Okulu (MIT) ile işbirliği içinde, lisansüstü çalışmalar ve yönetim araştırmaları için ilk ulusal enstitü olarak kuruldu. Ford Vakfı ve Hint Endüstrisi. Enstitünün vizyonu, yönetim eğitiminin her alanında uluslararası bir mükemmellik merkezi olmaktır. Son kırk yılda IIM Kalküta, Asya'daki en iyi işletme okullarından biri olarak ortaya çıktı. Bugün ülkedeki en iyi beyinlerden bazılarına kaliteli yönetim eğitimi sağlama konusunda imrenilecek bir üne sahiptir. Yüksek lisans ve doktora programları, yönetim eğitim programları, araştırma ve danışmanlık faaliyetleriyle Hindistan yönetiminin profesyonelleşmesinde öncü rol oynamaktadır. IIM Yasası 2017 uyarınca IIM Kalküta, Ulusal Öneme Sahip bir Enstitüdür.

Emeritus Hakkında

Emeritus, IIM Lucknow Executive Education, IIM Kalküta Executive Education, ISB Executive Education, Harvard Business School (HBS), MIT Sloan, Columbia Business School ve Kellogg Executive Education ile işbirliği içinde Hindistan, Singapur, Dubai ve diğer küresel lokasyonlarda özel ve açık programlar sunmaktadır. , Berkeley Yönetici Eğitimi ve Wharton Yönetici Eğitimi'nin yanı sıra diğer önde gelen kurumlarda. Tanınmış program uzmanlarının kolaylaştırdığı birinci sınıf yönetici eğitim programlarımız, uygulanabilir içgörüler ve pratik iş uygulamalarıyla kapsamlı bir öğrenme deneyimi sağlar ve çeşitli formatlarda sunulur. Yüz yüze, çevrimiçi ve karma programlar. Emeritus Group'un dünya çapında 1.750'den fazla çalışanı bulunmaktadır ve Mumbai, Yeni Delhi, Şangay, Singapur, Palo Alto, Mexico City, New York, Boston, Londra ve Dubai'de ofisleri bulunmaktadır. Şirket, Chan Zuckerberg Initiative, Leeds Illuminate, Prosus Ventures, GSV Ventures, Peak XV, Bertelsmann, CPPIB, Accel ve SoftBank Vision Fund 2 tarafından desteklenmektedir. Daha fazla bilgi için https://emeritus.org/ adresini ziyaret edin.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.
Medya iletişim bilgileri

Vasudha Rao, Adfactors Halkla İlişkiler, [email protected], +91-9820347118

Yasal Uyarı: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times ile herhangi bir gazetecilik/editörlük ilişkisi yoktur. Hindustan Times, makalenin/reklamın içeriğini/içeriklerini ve/veya burada ifade edilen görüşleri onaylamaz/abone olmaz. Hindustan Times, makalede belirtilen hiçbir şeyden ve/veya ayrıca burada yapılan/vurgulanan görüşler, görüşler, duyurular ve beyanlar, beyanlar vb. ile ilgili olarak hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü olmayacaktır.