IIM Lucknow ve Emeritus, Yönetici COO Programının 3. Yığını Başlattı

Nigdeli

New member
Mumbai, Maharashtra, Hindistan – Business Wire Hindistan

Kıdemli profesyonelleri, iş liderlerini ve gelişen Operasyonlardan Sorumlu Başkanları (COO) kurumsal verimliliği artırmak için operasyonel mükemmellik ile donatmak için, ülkenin önde gelen B-Okullarından biri olan Hindistan Yönetim Enstitüsü Lucknow (IIM Lucknow) ve hizmet sağlamada küresel bir Öncü olan Emeritus Bireyler ve kuruluşlar için erişilebilir ve uygun fiyatlı kaliteli eğitim, Operasyon Direktörü Programı Grup 3’ün lansmanını duyurdu.

IIM Lucknow’daki endüstri lideri öğretim üyeleri tarafından geliştirilen (Eğitim Bakanlığı’nın NIRF 2022 sıralamasında 6. sırada yer alan) bu etkili 11 aylık program, yeni COO’ların ve üst düzey yöneticilerin rollerinin gerektirdiği birçok sorumluluğu üstlenmelerine yardımcı olur. Dünyanın dört bir yanındaki şirketler sürekli olarak talep, teknoloji ve verilerdeki değişiklikleri karşılamak için uyum sağlayıp geliştikçe, COO’nun rolü de yalnızca bir operasyon liderinden stratejik bir ortağa dönüştü ve daha fazla müşteri odaklılık elde etmek için dönüşüm girişimine liderlik etti. Etkili bir COO’nun iş stratejilerini denetlemesi, yenilik ve değişimi yönlendirmesi, iş liderlerine ve ekiplerine rehberlik etmesi, ürün pazarı ve müşteri memnuniyeti ile uyum sağlaması ve maliyetleri optimize etmesi beklenir.

Program, canlı çevrimiçi ve kampüse yoğunlaştırılmış öğrenme, gerçek dünya vaka çalışmaları, akran öğrenimi ve nihai projeler ve simülasyonlar aracılığıyla katılımcıların şunları yapmasını sağlar:

• Çağdaş bir dijital ve teknik operasyon yönetimi anlayışı geliştirmek
  • Değer zinciri inovasyonunu yönlendirmek için liderlik becerilerini geliştirin
  • Disiplinler arası entegrasyonu ve işbirliğini güçlendirmek için optimizasyon elde edin
  • Güçlü iş analitiği becerileri ile operasyonları bir iş sürücüsüne dönüştürün
  • Yeni çağ teknolojilerinin benimsenmesini hızlandırarak rekabet avantajları oluşturun
  • Müşteri odaklı bir yaklaşımla yüksek performanslı ekiplere liderlik edin
Program aracılığıyla öğretilen pratik ve sektörle ilgili beceriler, profesyonellerin ekipleri yönetmesine ve operasyonel yenilik ve verimliliğe ilham vermesine yardımcı olabilir. Yüksek düzeyde uygulanabilirliği nedeniyle, programın son iki kohortu potansiyel müşterilerde yüzde 35’lik bir artış ve 25+ yaş segmentinden (kıdemli yöneticiler) kayıtlarda yaklaşık yüzde 60’lık bir artış gördü. Katılımcıların %65’inden fazlası en az 15 yıllık mesleki deneyime sahip profesyonellerdi ve ilk 3 iş fonksiyonu Operasyon, Bilgi Sistemleri/Teknoloji ve Genel Yönetim oldu. Önceki katılımcıların en önemli unvanları, üst düzey yöneticilerin (40+) yüksek düzeyde ilgisini gösteren COO, Başkan Yardımcısı ve Direktör idi.

Programın Batch 3’ünün lansmanını duyuran, Hindistan ve APAC CEO’su Bay Mohan Kannegal emekli olduisminde, “Her başarılı şirketin arkasında oldukça verimli bir COO vardır. IIM Lucknow’un Operasyon Direktörü programının geçmiş kohortlardaki birçok yeni ve gelişmekte olan iş liderini işlerini başarılı bir şekilde yönetme konusunda güçlendirdiğini ve bu grup aracılığıyla çok daha fazlasına ilham vermeye devam edeceğini görmekten memnuniyet duyuyoruz. Emeritus’un IIM Lucknow gibi birinci sınıf kurumlarla işbirliği, enstitünün seçkin profesörleri aynı zamanda program fakültesini oluşturduğundan, ülke çapındaki profesyonellere büyük bir etkiyle ulaşmamızı sağlıyor. Bu çok yönlü müfredat aracılığıyla birçok başarılı liderin ve kuruluşun geleceğini şekillendirmede bütünleyici bir rol oynamayı dört gözle bekliyoruz.”

Programın dokuz modülü, diğerleri arasında iş mükemmelliği, tedarik zinciri, dinamik tedarik zinciri fiyatlandırması, stratejik liderlik, kurumsal finans, dijital dönüşüm ve kurumsal iletişim ve kriz yönetimi için operasyonel stratejileri ele alıyor. Gerçek dünya vaka çalışmaları, katılımcıların Amazon, Walmart vb. gibi dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarındaki operasyonlara yakından bakmalarına olanak tanır.

IIML Operasyon Direktörü programının 3. Grubu 30 Haziran 2023’te başlıyor ve 2 Mayıs 2023’te erken kapanış kapanışı yapıyor. Program ücreti 4.60.000 INR + GST’dir; Ayrıca şirket çalışanlarına özel şirket kayıt ücreti vardır.

IIM Lucknow Hakkında

Hindistan Yönetim Enstitüsü (IIM) Lucknow, Hindistan’da yönetim alanında bilgi üretimi ve aktarımıyla ilgilenen önde gelen ulusal düzey yönetim enstitülerinden biridir. IIM Lucknow, mükemmel, özverili ve son derece bilgili bir fakültenin, yenilikçi ve benzersiz eğitim araçlarının ve yeni bir çığır açma arzusuyla yanıp tutuşan çeşitli ve çeşitliliğe sahip bir öğrenci topluluğunun temeli üzerinde duruyor. MBA Derneği (AMBA), Enstitünün PGPM, IPMX ve PGPWE programlarına akreditasyon vermiştir. IIM Lucknow, Association to Advance Collegiate School of Business (AACSB) ve Association of MBA’lerin (AMBA) gıpta ile bakılan ikili akreditasyonlarını alan Hindistan’daki beş B Okulundan biridir. Küresel olarak, kurumların yalnızca yaklaşık %5’i AACSB akreditasyonu almıştır. IIM Lucknow, amiral gemisi PGP (MBA) programı için prestijli Financial Times (FT) 100 küresel işletme okulları listesine ilk girişinde dünya çapında 79. sırada yer aldı. Enstitü, istihdam edilebilirlik, kariyer gelişimi ve öğrenci araştırması alanlarında iyi sonuçlar elde etti.

Emeritus Hakkında

Emeritus, IIM Lucknow Executive Education, IIM Calcutta Executive Education, ISB Executive Education, Harvard Business School (HBS), MIT Sloan, Columbia Business School, Kellogg Executive Education ortaklığıyla Hindistan, Singapur, Dubai ve diğer küresel lokasyonlarda özel ve açık programlar sunmaktadır. , Berkeley Yönetici Eğitimi ve Wharton Yönetici Eğitimi, diğer önde gelen enstitülerin yanı sıra. Birinci sınıf program uzmanları tarafından desteklenen birinci sınıf yönetici eğitim programlarımız, eyleme dönüştürülebilir içgörüler ve pratik iş uygulamalarıyla bütünleştirilmiş kapsamlı bir öğrenme deneyimi sunar. Özenle seçilmiş programlar çeşitli formatlarda gelir; Varlık, çevrimiçi ve karma programlar. Kapsamlı portföyümüz aynı zamanda 2-4 günlük kısa yüz yüze çalıştayları, 2-3 ay süren çevrimiçi kursları ve ayrıca bir kuruluşun ihtiyaçlarına göre uyarlanmış 6-9 aya yayılan kapsamlı öğrenme yolculuklarını içerir. Emeritus Group’un dünya çapında 1.750’den fazla çalışanı vardır ve Mumbai, Yeni Delhi, Şangay, Singapur, Palo Alto, Mexico City, New York, Boston, Londra ve Dubai’de ofisleri bulunmaktadır. Ağustos 2021’deki 650 milyon $’lık E Serisi finansman turunun ardından şirket, 3,2 milyar $ değerinde ve Chan Zuckerberg Initiative, Leeds Illuminate, Prosus Ventures, Sequoia Capital India, Bertelsmann, Accel ve SoftBank Vision Fund 2 tarafından destekleniyor. emeritus.org/in adresinde daha fazla bilgi edinin

Medya için iletişim bilgileri

Vasudha Rao, Adfactors PR, [email protected], +91-9820347118

Feragatname: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times’tan gazetecilik/editörlük kredisi yoktur. Hindustan Times, makalenin/reklamın içeriğini/içeriklerini ve/veya burada ifade edilen görüşü/görüşleri onaylamaz/onaylamaz. Hindustan Times, Makalede ve/veya Görüş(ler), Görüş(ler), Duyuru(lar), Beyan(lar), Beyan(lar), Beyan(tr) vb. ile ilgili olarak söylenen herhangi bir şeyden hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü değildir. burada belirtilen/işaretlenenler.