Kalgidhar Society Baru Sahib, BSE Sosyal Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmektedir; En iyi STK ödülünü aldı

Nigdeli

New member
Sosyal refaha olan bağlılığıyla tanınan Kalgidhar Topluluğu Baru Sahib, artık BSE Sosyal Menkul Kıymetler Borsası’nda (BSE SSE) listeleniyor. Bu dönüm noktası Kalgidhar Topluluğunun kararlılığının altını çiziyor. Bu, Himaşal Pradeş ve Pencap’tan BSE SSE’ye katılan ilk NPO olup, toplum üzerinde olumlu bir etki yaratma konusundaki kararlılığının altını çizmektedir.

Kalgidhar Topluluğu özverili hizmet ve bütünsel gelişim üzerine kuruldu. Bu bir umut ve değişim ışığıdır ve toplum eğitim, kadınların güçlendirilmesi ve geçim, sağlık, uyuşturucu bağımlılığı rehabilitasyonu ve afet yönetimi gibi çeşitli alanlarda çalışırken onlarca yıldır sarsılmaz bir kararlılıkla topluma hizmet etmiştir.

Kalgidhar Topluluğu ayrıca yakın zamanda Yeni Delhi’deki SMX Network CSR Liderlik Ödülleri’nde “En İyi STK Ödülü”ne layık görüldü. Bu, kuruluşun Hindistan’ın kırsal kesimlerindeki eğitim ve sağlık standartlarını iyileştirmeye yönelik sarsılmaz bağlılığının ve çabalarının bir kanıtıdır. Kalgidhar Topluluğu, Hindistan’ın kırsal kesimlerindeki yoksulların yaşamlarını olumlu yönde etkiledi.

SMX Network’ün KSS Liderlik Ödülleri kapsamında sunulan ödül, şirketin sosyal refah ve kalkınmaya yaptığı örnek niteliğindeki katkıları takdir ediyor.

Kalgidhar Topluluğu’nun çeşitli girişimleri çeşitli sektörlerde sürekli olarak olumlu sonuçlar vermiştir:

1. Eğitim: Şirket, 129 düşük maliyetli okul ve iki üniversite işletiyor ve kuzey Hindistan’ın kırsal bölgelerindeki yoksullara bütünsel eğitim sağlıyor. Bu eğitim kurumlarında 70.000 öğrenci öğrenim görmekte olup, 28.096 öğrenci ÜCRETSİZ/desteklidir. Bu kurumlar binlerce öğrenciye hayallerinin peşinden gitmeleri ve topluma katkıda bulunmaları için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmıştır.

2. Kadınların Güçlenmesi ve Geçim Kaynağı: Kadınların güçlendirilmesinin öneminin farkına varan Kalgidhar Topluluğu, kırsal ve dışlanmış topluluklardaki kadınları güçlendirmek için bir program başlattı. Akal Kırsal Kadınları Güçlendirme Enstitüsü (AIRWE), Kalgidhar Topluluğu’nun Kuzey Hindistan’ın uzak bölgelerindeki ayrıcalıklı genç kadınlara yönelik bir yerleşim programıdır. Kızlar eğitimlerini tamamladıktan sonra okullarda iş buluyorlar.

3. Sağlık hizmeti: Kalgidhar Topluluğu, yetersiz hizmet alan nüfusa erişilebilir ve uygun fiyatlı tıbbi hizmetler sağlayan, kar amacı gütmeyen bir hastane kurdu. Hastane Himaşal Pradeş’in Sirmaur şehrinde bulunan 100 yataklı çok amaçlı bir hastanedir. Hastane ayrıca Kuzey Hindistan’ın kırsal bölgelerinde çeşitli tıbbi kamplar düzenlemektedir. Bu çabalar, toplulukların genel sağlık ve refahının iyileştirilmesinde kritik bir rol oynamıştır.

4. Uyuşturucu bağımlılığına yönelik rehabilitasyon: Dernek, acil uyuşturucu bağımlılığı sorununu ele almak için, bireylerin bağımlılığın üstesinden gelmelerine ve üretken üyeler olarak topluma yeniden entegre olmalarına yardımcı olmak amacıyla üç uyuşturucu detoks ve rehabilitasyon merkezi ve destek ağları kurmuştur.

5. Afet Yönetimi: Dernek, doğal afetler ve acil durumlar sırasında zamanında yardım sağlayarak afet yardımı ve yönetiminde ön saflarda yer almaktadır. 2023 Pencap sel felaketi sırasında Kalgidhar Topluluğu’nun Akal Yardım Ekibi, Pencap’ı yeniden inşa etme görevi üzerinde çalıştı. Gönüllüler yalnızca etkilenenleri kurtarmakla kalmadı, aynı zamanda onlara temel malzemeleri sağladı, tıbbi kamplar düzenledi, hastalıkları önlemek için ilaç sıktı ve şimdi de insanların hasarlı evlerini yeniden inşa etti.

Kalgidhar Topluluğu’nun BSE Sosyal Menkul Kıymetler Borsası’na kaydedilmesi, Hindistan’da hayırseverlik ve etki yatırımında önemli bir ilerlemeye işaret ediyor.

Yasal Uyarı: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times ile herhangi bir gazetecilik/editörlük ilişkisi yoktur. Hindustan Times, makalenin/reklamın içeriğini/içeriklerini ve/veya burada ifade edilen görüşleri onaylamaz/abone olmaz. Hindustan Times, makalede belirtilen hiçbir şeyden ve/veya ayrıca burada yapılan/vurgulanan görüşler, görüşler, duyurular ve beyanlar, beyanlar vb. ile ilgili olarak hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü olmayacaktır.

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!