KD Kampüsü ve KD LIVE: Koçluk endüstrisinde öncü başarı

Nigdeli

New member
Sevgiyle Neetu Ma’am olarak bilinen Neetu Singh, olağanüstü liderliği ve SSC adaylarının hayatlarını dönüştürmeye olan bağlılığıyla tanınan, koçluk endüstrisinde önde gelen bir figürdür. Bihar’da doğup büyüyen Neetu Ma’am’ın mütevazi başlangıçlarından son derece başarılı koçluk enstitüsü KD Campus’ü kurmaya kadar olan yolculuğu ilham verici.

Bihar’da mütevazi bir aileden gelen Neetu Ma’am, ilk yıllarında birçok zorlukla karşılaştı. Bununla birlikte, amansız kararlılığı ve eğitime olan sarsılmaz tutkusu, onu koçluk alanında kariyer yapmaya yöneltti. Eğitimini tamamladıktan sonra Neetu Ma’am, canlı eğitim ekosistemiyle tanınan bir şehir olan Delhi’ye taşınmaya karar verdi.

Neetu Ma’am’ın koçluk kariyeri, Delhi, Mukherjee Nagar’da lider bir enstitünün kurulmasıyla başladı. Enstitüyü kurdu ve olağanüstü öğretim yöntemleri ve öğrencilerle bağlantı kurma becerisiyle kısa sürede tanınırlık kazandı. Öğrenci başarısına olan sarsılmaz bağlılığıyla birleştiğinde bilgi aktarma tutkusu, ona hem öğrencilerin hem de akranlarının güvenini ve saygısını kazandı.

Bu süre zarfında, Neetu Ma’am çeşitli kişisel zorluklarla karşılaştı ve hatta onu, kalbini ve ruhunu kurduğu enstitüden istifa etmeye zorladı. Ancak bu engelleri aştı ve hayallerinin peşinden gitme ve öğrencilere kaliteli eğitim verme kararlılığından güç aldı.

2011 yılında Neetu Ma’am yeni bir şirket kurdu ve KD Kampüsü’nü kurdu. Koçluk yöntemlerinde devrim yaratma ve öğrencileri güçlendirme vizyonuyla hareket ederek, rekabetçi sınavlar için kapsamlı, sonuç odaklı koçluk sağlamak amacıyla enstitüyü kurdu.

Öğrencilerin ihtiyaçlarını ve zorluklarını derinden anlayan Neetu Ma’am bile yenilikçi öğretim yöntemlerini uyguladı ve KD kampüsünde besleyici bir öğrenme ortamı yarattı.

Neetu Ma’am’ın liderliği altında, KD Kampüsü kısa sürede tanınırlık kazandı ve olağanüstü başarılarıyla tanınan tanınmış bir kurum olarak kendini kanıtladı. Enstitünün kavramların kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını, etkili problem çözme stratejilerini ve kişisel gelişimi kapsayan kapsamlı metodolojisi, çok sayıda öğrenciye hayallerinin peşinden gitme ve prestijli devlet pozisyonlarını güvence altına alma fırsatı verdi. Çok kısa sürede Hindistan’da devlet işlerine hazırlanmak için önde gelen enstitü haline geldi. Görünen başarıya rağmen, kaderin farklı bir planı vardı.

Mart 2020’de ülke kilitlendi ve enstitünün kapanmasına yol açtı. Ancak, olağanüstü liderlik becerilerini gösterdiğinde, yeniden görev aldı ve KD LIVE adlı yeni bir şirket kurmaya başladı. Başlangıçta KD CAMPUS’un çevrimiçi bir uzantısı olarak hizmet veren şirket, varlığını hızla ülke çapında genişletti ve pazarda benzersiz bir kimlik oluşturdu.

KD LIVE ile öğrencilere kendi evlerinin rahatlığında öğrenmeleri için dinamik ve etkileşimli bir platform sağlayarak eğitim alanında devrim yarattı. Deneyimli öğretmenler, en son teknoloji ve kişiselleştirilmiş ilgi içeren KD LIVE’ın yenilikçi çevrimiçi kursları, öğrencilerin birinci sınıf rehberlik ve destek almasını sağladı. Platform ayrıca, öğrencilerin bilgilerini genişletmelerine ve sınav hazırlıklarını geliştirmelerine olanak tanıyan çalışma materyalleri, uygulama testleri ve canlı şüphe çözme oturumları da dahil olmak üzere zengin kaynaklar sunuyordu. KD LIVE’ın etkililiği ve rahatlığının söylentisi yayıldıkça popülaritesi birdenbire arttı ve ülkenin dört bir yanından kendini işine adamış öğrencilerden oluşan büyüyen bir topluluğu kendine çekti. KD LIVE’ın başarısı, Neetu Ma’am’ın yorulmak bilmez çabası, bağlılığı ve öğrencilerine duyduğu güvenden kaynaklanmaktadır. Genç zihinleri motive etme ve ilham verme yeteneği, kapsamlı bilgi ve deneyimiyle birleştiğinde, KD LIVE’ı rekabetçi sınavlara hazırlanan adaylar arasında tercih edilen bir seçim haline getirdi. Bugün KD LIVE, kaliteli eğitim için yeni standartlar belirleyen ve öğrencilerin rekabetçi sınavlara hazırlanma şeklini dönüştüren e-öğrenme endüstrisinin ön saflarında yer almaktadır.

Neetu Ma’am, KD Kampüsünün genişletilmesini ve KD LIVE’ın diğer eğitim şirketlerine çeşitlendirilmesini öngörüyor. Amaçları, öğrencileri eğitim yolculuklarının her aşamasında destekleyen kapsamlı bir ekosistem sağlamaktır. Teknolojiden yararlanmayı, yenilikçi öğrenme platformları oluşturmayı ve coğrafi konumu ne olursa olsun her öğrencinin kaliteli eğitim ve rehberliğe erişmesini sağlamayı planlıyor.

Feragatname: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times ile hiçbir gazetecilik/editör ilişkisi yoktur. Hindustan Times, burada ifade edilen makaleleri/reklam içeriğini/içeriklerini ve/veya görüşleri onaylamaz/abone olmaz. Hindustan Times, belirtilen/vurgulanacak görüş, düşünce, duyuru(lar), açıklama(lar), onay(lar) vb. ile ilgili olarak ve/veya yazıda belirtilen hiçbir şeyden hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü değildir. .