Lighthouse Learning, ağı genişletmek için Heritage Xperiential Okulları ile birlikte çalışıyor

Nigdeli

New member
Yeni Delhi, Delhi, Hindistan – Business Wire India

Hindistan’ın önde gelen erken çocukluk ve K-12 eğitim gruplarından biri olan Lighthouse Learning, bugün ülkedeki okul ağını genişletmek için Gurgaon’daki bir grup premium okul olan Heritage Xperiential Okulları ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Ortaklık, önümüzdeki 5 yıl içinde 10 yeni Heritage Xperiential Okulunun açılışına tanıklık edecek ve Heritage Okullarının benzersiz eğitim modeli ile Lighthouse Learning’in ağındaki çeşitli okulları işletme ve büyütme konusundaki uzmanlığını bir araya getirecek.

2003 yılında kurulan Heritage Xperiential Okulu, Ulusal Eğitim Politikası (NEP) 2020 tarafından emülasyon için önerilen ilerici bir pedagoji olan öncü proje tabanlı ve deneyimsel öğrenme ile tanınır. Tüm Heritage Xperiential Okulları bu eğitim yöntemine odaklanır, ancak Heritage Xperiential Learning School (HXLS), değer sistemi, bütüncül eğitimi ve seçkin fakültesi nedeniyle sürekli olarak ülkedeki en iyi üç günlük okullar arasında sıralanmıştır. Heritage International Xperiential School (HIXS), Uluslararası Bakalorya (IB) müfredatını sunar ve öğrenci akademik başarısı açısından en iyi okullardan biridir.

Lighthouse Learning Group ağı, her gün 150.000’den fazla öğrenciyi “Önce Çocuk” ideolojisiyle güçlendiren 1.300’den fazla anaokulunu ve 45 K-12 okulunu içerir.

Temmuz 2023’te Gurgaon’da birinci sınıf altyapıya sahip 5 hektarlık yeni bir son teknoloji HIXS kampüsü açılacak. Diğer yeni HIXS okullarının önümüzdeki 5 yıl içinde Mumbai, Bangalore, Pune ve Haydarabad’da açılması planlanıyor.

Lighthouse Learning ve Heritage Xperiential Okulları arasındaki stratejik ortaklığın diğer unsurları, her iki okul grubu arasında en iyi uygulamaların paylaşılmasını ve özellikle öğretmen ve liderlik gelişimi ile ilgili olarak eğitimin kalitesini iyileştirmek için ortak araştırma ve geliştirme girişimini içerir. Her iki okuldaki öğrenciler ve personel, diğer kampüslerde ve diğer eğitim sistemlerinde deneyim ve kariyer geliştirme fırsatları alacak. Bu ortaklığın tüm yönlerini uygulamak için, Heritage Xperiential Schools’un Kurucu Ortağı Manit Jain ve Lighthouse Learning’in Kurucu Ortağı ve Grup CEO’su Prajodh Rajan’ın eş başkanlığında bir yönlendirme komitesi kurulacak.

Lighthouse Learning Grup Kurucu Ortağı ve CEO’su Prajodh Rajan isminde, “Miras Xperiential ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Okullar, ülkedeki varlıklarını genişletmelerine yardımcı olabileceğimiz için. Heritage’ın evrensel eğitimi dönüştürme hedefi, öğrencilere ilk yıllardan K-12’ye kadar bütüncül bir eğitim temeli sağlama hedefimizle uyumludur. Eğitim kalitesinin yönlerini keşfetmek ve birlikte çözümler geliştirmek için yetenekli bir Heritage eğitimcileri ekibiyle işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

olay anında Heritage Xperiential Schools’un kurucu ortağı Manit Jainisminde, “Yaklaşık 20 yıl önce deneyimsel öğrenme etrafında etkili bir pedagoji oluşturduğumuzdan beri, bu müfredatın erişimini genişletmenin ve kaliteden ödün vermeden daha fazla öğrenciyi kapsamanın yollarını aradık. Heritage Xperiential Okullarının okullarımızı hızla büyütmek için kullanabileceği bir altyapı, lojistik ve operasyonel platform sağlamak için Lighthouse Learning ile ortaklık yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Ayrıca, farklı geçmişlere ve konumlara sahip, büyüyen bir Heritage ve Lighthouse Learning okulları ağından gelecek olan öğrencilerimiz ve personelimiz için büyüme ve gelişme fırsatları bizi heyecanlandırıyor.

Deniz Feneri Öğrenme Grubu Hakkında

Lighthouse Learning (eski adıyla EuroKids International), Hindistan’ın önde gelen erken çocukluk ve K-12 eğitim grubudur. Global yatırım firması KKR’nin 2019 yılında yatırım yaptığı grup, erken çocukluk eğitimi ve K-12 segmentlerinde öğrencilere öğrenme sevincini yaşatmayı hedefliyor. Nagpur – Lighthouse Learning, EuroKids Preschool, Kangaroo Kids Preschool, EuroSchool, Billabong High International ve Center Point Schools marka portföyü aracılığıyla güvenli ve ilgi çekici bir öğrenme ortamında ‘Önce Çocuk’ ideolojisiyle her gün 150.000’den fazla öğrenciye güç veriyor.

Lighthouse Learning – a Great Place to Work
™
sertifikalı kuruluş, son 20 yıldır Hindistan’daki eğitim ortamının geliştirilmesinde aktif bir rol oynamıştır. Grup, pedagojide yenilikçilik, uygun teknolojinin kullanımı ve çocuk güvenliğine odaklanma yoluyla gelecek nesiller için güçlü bir temel oluşturmaya kendini adamıştır. 1.300’den fazla anaokulu ve 45 okuldan oluşan bir ağ ile Lighthouse Learning, ülke genelinde 1.000’den fazla kadın girişimciye güç veriyor ve 10.000’den fazla kişiye istihdam sağlıyor.

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.lighthouse-learning.com

Medya için iletişim bilgileri

Vasudha Rao, Adfactors PR, [email protected], +91-9820347118

Feragatname: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times’tan gazetecilik/editörlük kredisi yoktur. Hindustan Times, makalenin/reklamın içeriğini/içeriklerini ve/veya burada ifade edilen görüşü/görüşleri onaylamaz/onaylamaz. Hindustan Times, Makalede ve/veya Görüş(ler), Görüş(ler), Duyuru(lar), Beyan(lar), Beyan(lar), Beyan(tr) vb. ile ilgili olarak söylenen herhangi bir şeyden hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü değildir. burada belirtilen/işaretlenenler.