Manav Rachna’nın 2022 toplantısında 1500’den fazla öğrenci derecelerini alacak

Nigdeli

New member
Bir göreve başlama töreninin ihtişamı, öğrencilerin kalplerinde sonsuza kadar kalır. Yemin, cübbe, resmi tören ve akademik geçit töreni moralleri yüksek tutan bir ruh hali gönderir ve öğrencilere öğrenme, keşfetme ve mükemmelleşme yolculukları hakkında düşünmeleri için bir an verir. Bu, bir kurumdaki askere alınma gününün aurasıdır – hayatlarının geri kalanında beslenecek sonsuz deneyimler ve anılar.

Manav Rachna filosu 2022’de büyük başarıyla mezun olduğunda (2022), enstitü yakın zamanda Manav Rachna Uluslararası Araştırma ve Çalışmalar Enstitüsü (MRIIRS, Manav Rachna Dental College {MRDC} dahil) ve Manav Rachna Üniversitesi’nin (MRU) ortak göreve başlama törenine liderlik etti. ) başından sonuna kadar . Bu, MRU için 8. çağrı ve MRIIRS için 18. çağrıydı.

günün onur konukları doktor Raghunath Anant MashelkarHintli kimya mühendisi ve eski CSIR & Genel Müdürü Profesör Yogesh SinghRektör Yardımcısı, Delhi Üniversitesi derecelerini sundu 1500+ öğrenci (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora), Manav Rachna. Bu dahil 91 doktora öğrencisi, 293 PG mezunu ve 1256 UG mezunu.

Onursal unvan Honoris Causa, Delhi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Yogesh Singh’e verildi.

Akademik başarı ödüllerine ek olarak, öğrencilere üstün başarı için madalya verildi. Madalyalar arasında gıpta ile bakılan Baş Patron Madalyası, Başkan Madalyası, Başkan Yardımcısı Madalyası ve hak eden öğrencilere verilen birkaç madalya daha vardı. Bu madalyaların özel anlamı vardır ve üstün sunum için verilir. Baş Patron madalyası, kendini adamış liderliğin niteliklerini ve şaşmaz bir şekilde iyimser bir tavrı en iyi şekilde somutlaştıran bir öğrenciye verilir. Başkanlık Madalyası, bir veya daha fazla alanda önemli uluslararası başarı elde eden bir öğrenciyi onurlandırır. Başkan Yardımcısı Madalyası, bir veya daha fazla alanda ulusal düzeyde önemli başarılar elde eden bir öğrenciyi onurlandırır.

Shri Ratan Lal Lahoti Altın Madalya Convocation 2022’de ilk kez akademik başarı, müfredat etkinlikleri ve fakülte geri bildirimi değerlendirme parametrelerinde en iyi performansı gösteren son sınıf bir hukuk öğrencisine verildi.

Honoris Causa dereceleri, dahil olmak üzere on sadık kişiye verildi.doktor Raghunath Anant MashelkarHintli kimya mühendisi ve eski CSIR Genel Müdürü;Profesör Yogesh SinghDelhi VC Üniversitesi;sh Saqulain Yasin Siddiqui,Baş Mentor, Maruti Suzuki;Sri Naveen MaheshwariAllen Kariyer Enstitüsü Müdürü, Kota;Bayan Rajkamal VempatiAxis Bank’ın Başkan Yardımcısı ve İK Başkanı;Padamshri Lord Gagan Narang (Olimpiyat ve IOA Başkan Yardımcısı);Sayın Barun DassTV9 Network’ün son Başkanı ve CEO’su;Bay Suresh Dutt TripathyBaş Kaynak Sorumlusu, Air India;Sayın Narendra Agarwal,Başkan ve Genel Müdür, Shivalik Prints Ltd; ve BayManiş Mehrotra,Şirket şefi, Hint aksanı.

Smt. Satya Bhalla, Ana Patron, MREI; doktor Prashant Bhalla, Başkan, MREI; doktor Amit Bhalla, Başkan Yardımcısı, MREI; doktor Sanjay Srivastava, VC, MRIIRS; doktor IK Bhat, VC, MRU; doktor Raghunath Anant Mashelkar ve diğer üst düzey yetkililer taslak hatırlatmaları yayınladı“Pratibimb”.

doktor Sanjay Srivastava ve Dr. IK Bhat, sırasıyla MRIIRS ve MRU’nun yıllık raporunu sundu ve lisansüstü öğrencileri tebrik ederken zorunlu askerlik yemini etti.

Davet adresi gönderildi doktor Raghunath Anant Mashelkar. “Manav Rachna’da, çeşitli alanlarda 10 onur ödülü verildiği için alışılmadık bir hayranlık ve kutlama bolluğuna tanık oldum.” Eğitimin geleceğe eşit olduğu güçlü mesajını paylaşarak konuşmasına ekledi; ve eğitim için kritik olan üç husus: eğitim hakkı, doğru eğitim ve doğru türde eğitim. “

Onur Konuğu ve Honoris CausaBilim Doktoru (D.Sc.) alanlar, doktor Yogesh Singhöğrencilere seslenerek, “Derece sadece bir belgedir. Eğitiminiz davranışlarınızda kendini gösterir ve davranışlarınız geleceğinize yön verir. Başkalarının yararına çalışın ve amaç başkalarına iyilik yapmak olmalıdır”.

mezunları tebrik ederimdoktor Prashant Bhalla“Akademik hedefleri doğrultusunda yorulmadan çalışarak bu günü mümkün kılan tüm öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin emek ve emeklerine büyük saygı duyuyorum. Hem MRIIRS hem de MRU üniversiteleri, öğrencileri doğru becerilerle sektöre ideal olarak uygun olacak şekilde hazırladı ve Batch 2022’nin mezun oldukları okulları her bir başarılarıyla gururlandıracağına eminim.”

Muazzam başarılar ve daha parlak bir gelecek vaadi göz önüne alındığında, kabul töreni tüm mezunlar, aileleri ve arkadaşları için ödüllendirici bir deneyimdi. Manav Rachna, karakterler oluşturma ve kariyer başlatma, en iyi deneyimleri sunma ve herkesin tanıyabileceği destanlar yaratma güdüsünde büyüyor.

Feragatname: Bu makale tanıtım amaçlı bir makaledir ve Hindustan Times’tan herhangi bir gazetecilik/editör katılımı yoktur.