Massachusetts Üniversitesi Küresel Çevrimiçi MBA Programı

Nigdeli

New member
Mumbai, Maharashtra, Hindistan – Business Wire India

Küresel bir zihniyete ve çeşitli yerel iş ihtiyaçlarına ilişkin güçlü bir anlayışa sahip profesyonellere yönelik artan talebe yanıt olarak, akademik mükemmelliğiyle tanınan prestijli bir kurum olan University of Massachusetts Global (UMass Global), UMass Global Online'ın duyurduğu Yüksek Lisans programının lansmanını duyurdu. Hindistan'da İşletme (MBA) programı. UMass Global, MBA programıyla Hintli profesyonellere modern iş ortamının karmaşıklıklarında gezinmek için dinamik bir platform sağlayarak mükemmellik mirasını genişletiyor. Bu program yalnızca küresel fırsatların kapılarını açmakla kalmıyor, aynı zamanda katılımcılara uluslararası düzeyde etkili kariyerler oluşturma konusunda güç veriyor.

18 aylık program, piyasadaki boşluğu kapatmaya stratejik bir şekilde odaklanarak, uygun fiyata çevrimiçi MBA sunan tek ABD üniversitesi olması açısından piyasadaki diğer tüm çevrimiçi MBA programlarından farklıdır. Bu uygun fiyat, öğrencilerin kaliteden ödün vermeden eğitimlerine önemli yatırımlar yapmalarını sağlayan kritik bir faktördür. UMass Global MBA çok sayıda başka önemli avantaj sunar. Bu sadece bir eğitim görevi değil, aynı zamanda uzun vadeli mesleki başarıya yönelik stratejik bir yatırımdır. Program, öğrencilerin isteklerini karşılamak üzere tasarlanmıştır ve kariyer gelişimine, liderlik rollerine ve ileri becerilerin edinilmesine odaklanır. Bir ABD üniversitesi tarafından sunulan program, benzersiz bir küresel bakış açısı sunar ve profesyonelleri uluslararası iş piyasasında başarılı olmaya hazırlar.

Wheebox Hindistan Beceri Raporu 2023'e göre, MBA'in 2023'te en popüler dereceler arasında yer alması ve en fazla istihdam edilebilir yeteneğin yüzde 60,1'ini oluşturması bekleniyor. Lisansüstü Yönetim Kabul Konseyi'ne (GMAC) göre Hindistan, MBA ve eşdeğer programlara aktif olarak devam eden öğrenciler arasında gururla ilk 10 ülke arasında yer alıyor. Bu istatistik, Hindistan'ın işletme eğitimi alanındaki katkısının küresel önemini vurgulamaktadır. Ek olarak, MBA mezunları yalnızca lisans diplomasına sahip meslektaşlarından önemli ölçüde yüzde 77 daha fazla kazanıyor (Lisansüstü Yönetim Kabul Konseyi'nin Kurumsal İşe Alma Anketine göre). Bu nedenle MBA programını seçmek sadece eğitimsel bir görev değil aynı zamanda kariyer başarısı için uzun vadeli bir stratejik yatırımdır.

Bu güçlü program canlı öğrenme oturumları sunar. Gerçek zamanlı öğrenme deneyimlerine yapılan bu vurgu, katılımcıların aktif olarak dinamik tartışmalara, işbirlikçi projelere ve ağ oluşturma fırsatlarına katılmalarını sağlar. UMass Global mezun durumu, yüz yüze programlara benzer avantajlara erişim sağlayarak güçlü bir ağ oluşturur. Tanınmış UMass Global öğretim üyeleri tarafından oluşturulan işveren odaklı bir müfredat, pragmatik ve küresel olarak uygulanabilir bir öğrenme deneyimi sağlar. Profesyonelleri liderlik pozisyonlarına hazırlayarak ve onlara küresel, dinamik dünya ekosisteminde başarılı olmak için ihtiyaç duydukları beceri ve içgörüleri vererek geleneksel eğitimin ötesine geçer.

UMass Global MBA, hem gelecek vadeden profesyoneller hem de deneyimli liderler için dönüştürücü bir eğitim yolculuğuna sahiptir. Kariyerinin başındaki ve ortasındaki profesyonellere özel olarak hazırlanan program, düzenleyici, etik ve sosyal ortamlarda gezinmek için kritik olan bilişsel becerileri teşvik eder. Tüm iş ve teknik alanlarda çevik düşünmeyi öğretirken karar almayı ve eleştirel düşünmeyi güçlendirir. Bu program aynı zamanda kıdemli profesyonellerin yönetim becerilerini geliştirmeleri ve etkili liderliğin önünü açmaları için bir fırsattır. Bu bütünleştirici yaklaşım, farklı kariyer yollarına göre uyarlanmış bütünsel bir öğrenme ortamı sağlar.

Programın temel sonuçları şunları içerir:

• Çeşitlilik içeren, eşitlikçi, kapsayıcı ve adil küresel organizasyonları başarıyla oluşturmak ve yönetmek
  • İş stratejilerini planlamak ve formüle etmek için iş fonksiyonlarını ve süreçlerini değerlendirmek
  • Ortaya çıkan eğilimleri belirlemek için verileri değerlendirin ve karmaşık iş sorunlarını analiz etmek ve çözmek için eyleme geçirilebilir, veriye dayalı öneriler sağlayın
  • Olumlu ilişkileri ve değişimi teşvik eden ve kurumsal başarıyı olumlu yönde etkileyen iç işbirliği kültürünü teşvik etmek
Programın başlangıcı hakkında yorum yapın: Ricardo Lorenzana, Rektör Yardımcısı, Ortaklıklar ve UMass Global Genişletilmiş Eğitim Okulu Dekanı, söz konusu, “UMass Global'in küresel ölçekte birinci sınıf eğitim sağlama konusundaki kararlılığının bir kanıtı olan MBA programımızın Hindistan'da başlatıldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu program, yeni nesil iş liderlerini hazırlama ve küresel bağlantıyı teşvik etme ve aynı zamanda onları günümüzün dinamik ve birbirine bağlı dünyasında uygun bir maliyetle başarılı olmak için ihtiyaç duydukları beceri ve içgörülerle donatma konusundaki kararlılığımızı yansıtıyor. Dünyanın dört bir yanından farklı yetenekleri karşılamayı ve sınırları zorlayan ve inovasyon yoluyla hayatları dönüştüren işbirlikçi ve zenginleştirici bir öğrenme ortamını teşvik etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Programın 13 Mayıs 2024'te 3.32.000 INR + GST ücretle başlaması planlanıyor. Programın başarıyla tamamlanmasının ardından, UMass Global katılımcıları mezun statüsü ve mezun avantajlarından yararlanır. İlgilenen katılımcılar program hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirler.

Massachusetts Üniversitesi Küresel Hakkında

University of Massachusetts Global, WASC Senior College ve Üniversite Komisyonu tarafından akredite edilmiş, kar amacı gütmeyen özel bir kurumdur. UMass Global, Massachusetts Üniversitesi'nin bir bağlı kuruluşudur ve sayısız kariyer yolu ile ilgili 65'in üzerinde lisans, yüksek lisans, yeterlilik ve sertifika programı sunmaktadır. UMass Global, yaklaşık 14.000'i akademik kredi programlarına kayıtlı olan yaklaşık 19.000 öğrenciye hizmet vermektedir. UMass Global'in misyonu, öğrencilere mükemmellik ve esnekliğe dayalı, dinamik bir dünya için kalıcı değer ve uygunluk yaratan erişilebilir, kapsayıcı ve dönüştürücü bir eğitim sunmaktır.

Yasal Uyarı: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times ile herhangi bir gazetecilik/editörlük ilişkisi yoktur. Hindustan Times, makalenin/reklamın içeriğini/içeriklerini ve/veya burada ifade edilen görüşleri onaylamaz/abone olmaz. Hindustan Times, makalede belirtilen hiçbir şeyden ve/veya ayrıca burada yapılan/vurgulanan görüşler, görüşler, duyurular ve beyanlar, beyanlar vb. ile ilgili olarak hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü olmayacaktır.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.