Müfredata daha yakından bakış: DPS Indirapuram çocuğunuza en yüksek eğitim standartlarını nasıl sunuyor?

Nigdeli

New member
Çocuğunuz için doğru okulu seçmeye gelince, müfredat onun entelektüel gelişimini şekillendirmede ve onu gelecekteki zorluklara hazırlamada çok önemli bir rol oynar. Merkezi Orta Öğretim Kurulu'na (CBSE) bağlı Delhi Devlet Okulu, Indirapuram, geleneksel öğretim yöntemlerinin ötesine geçen bir kurum olarak öne çıkıyor.

Dinamik eğitim politikası

DPS Indirapuram, eğitimin dinamik doğasının farkındadır ve politikalarını toplumun değişen ihtiyaçlarına göre uyarlar. Okulun amacı, her çocuğun entelektüel gelişimini destekleyen ve enerjilerini doğru yöne yönlendiren besleyici bir ortam yaratmaktır. Gerçekten ilerici ve öğrenci dostu olma taahhüdüyle kurumun eğitim politikası, öğrencilerin mantıksal, analitik, yaratıcı ve iletişim becerilerini geliştirmeye olan bağlılığını yansıtmaktadır. Okul ayrıca ISO 9001:2008 sertifikasına sahiptir.

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!
Kapsamlı akademik müfredat

Okul, CBSE kurallarına dayalı, iyi planlanmış, derecelendirilmiş ve yenilikçi bir müfredat izlemektedir. Bu müfredat sadece akademisyenlerle ilgili değil; Öğrencileri sınıf dışındaki hayata hazırlayan bütünsel bir yaklaşımdır. NSTSE, Olimpiyatlar ve onuncu ve on ikinci sınavlar gibi rekabetçi sınavlardaki olağanüstü performanslar, DPS Indirapuram'ın akademik yapısının etkinliğinin kanıtıdır.

Akademik mükemmellik ve başarılar

DPS Indirapuram, yüksek bir eğitim standardını korur ve yalnızca olağanüstü sanatçılara değil, her öğrenciye odaklanır. Sonuçlar ortada: Öğrenciler CBSE sınavlarında ve uluslararası yarışmalarda mükemmel performans gösteriyor. Müfredatı Kasım ayına kadar tamamlamaya odaklanılması ve ardından üç aylık bir revizyon dönemi, öğrencilerin çeşitli ulusal sınavlarda üst sıralarda yer almasıyla mükemmel sonuçlar doğurdu. Bu girişim mükemmel sonuçlar verdi. Örneğin, Arihant Kapkoti Hindistan'daki CBSE'de ikinci sırayı aldı, Vaibhav Sinha son akademik oturumda NEET AIR'i 41 puanla elde etti ve Neelansh Singh son akademik oturumda CLAT'ta tüm Hindistan'da 31'inci sırayı aldı.

Tanınmış kurumlara açılan kapı

Akademik mükemmelliğe bağlılık, DPS Indirapuram öğrencilerinin HTE'ler, önde gelen tıp fakülteleri, NDA'lar ve tanınmış hukuk fakülteleri gibi saygın kurumlara girmelerinin yolunu açtı. Çok sayıda öğrenci IIT, NEET, CLAT ve diğer rekabetçi sınavlara girmeye hak kazandı; bu da okulun öğrencileri yüksek öğrenimin zorluklarına hazırlama konusundaki kararlılığını ortaya koyuyor.

Yabancı diller aracılığıyla küresel varlık

DPS Indirapuram, küresel kültür ve değerleri aktarmak için İspanyolca, Almanca veya Fransızca gibi yabancı dil seçenekleri sunmaktadır. Bu benzersiz girişim, öğrencilerin ufuklarını genişletmelerine ve giderek birbirine bağlanan bir dünyada öne çıkmalarını sağlayacak küresel bir bakış açısı geliştirmelerine olanak tanır.

Öğrenme desteği ve duygusal refah

Her çocuk benzersiz olduğundan, DPS Indirapuram çocuklar, gençler ve ailelere yönelik bir danışmanlık merkezi olan Turning Point ile işbirliği yapmaktadır. Okuldaki öğrenme merkezi, öğrenme güçlüklerini ve duygusal sorunları ele almak için tasarlanmıştır. Özel eğitim öğretmenleri ve bir mesleki terapist, genel refahlarını sağlamak amacıyla öğrencilere bireysel ilgi sağlamak için öğretmenler ve ebeveynlerle yakın işbirliği içinde çalışır.

Yapılandırılmış öğrenme süresi

Okul, öğrenme süresini yıl boyunca eşit bir şekilde dağıtmak için müfredatın ayrıntılı bir modül dökümünü geliştirdi. DPS Indirapuram, dönemleri modüllere bölerek ve sınavlar ve tekrarlar için belirli dönemler ayırarak öğrencilerin sınavlara iyi hazırlanmalarını sağlar. Yüz yüze ve telafi dersleri, özel ilgi gerektiren ve kapsayıcı bir öğrenme ortamını teşvik eden öğrenciler için tasarlanmıştır.

Teknolojik olarak gelişmiş sınıflar

Okulda akıllı tahtalar ve en son teknolojiyle donatılmış geniş, tamamen klimalı sınıflar bulunmaktadır. CBSE müfredatı için özel olarak geliştirilen yazılımla desteklenen e-öğretme, öğrenmeyi etkili ve öğrenci dostu hale getirir. Bu sınıflar, öğrenme deneyimini geliştiren etkileşimli ve ilgi çekici bir ortam sağlar.

Dijital çağı kucaklayın

DPS Indirapuram, dijital çağın taleplerine uygun olarak teknolojiyi eğitime kusursuz bir şekilde entegre ediyor. Akıllı tahtalar, bilgisayar laboratuvarları ve teknoloji meraklısı öğretmenler, öğrencilerin teoride bilgili olmalarını ve en son teknolojilerin pratik uygulamalarına aşina olmalarını sağlar.

DPS Indirapuram'ın Müdür Bayan Priya John liderliğinde izlediği müfredat, öğrencileri akademik başarıya ve ötesine hazırlayan çok yönlü bir eğitim sağlama konusundaki kararlılığının bir kanıtıdır. Okul, dinamik ve kapsayıcı bir öğrenme ortamını teşvik ederek her çocuğun tam potansiyeline ulaşmasını sağlar ve mükemmel bir eğitim isteyen ebeveynlerin ilk tercihi haline gelir.

Yasal Uyarı: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times ile herhangi bir gazetecilik/editörlük ilişkisi yoktur. Hindustan Times, makalenin/reklamın içeriğini/içeriklerini ve/veya burada ifade edilen görüşleri onaylamaz/abone olmaz. Hindustan Times, makalede belirtilen hiçbir şeyden ve/veya ayrıca burada yapılan/vurgulanan görüşler, görüşler, duyurular ve beyanlar, beyanlar vb. ile ilgili olarak hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü olmayacaktır.