Verme Sanatı, hizmet yoluyla güçlendirmeye çalışır

Nigdeli

New member
Verme Sanatı (AOG), dünyada mutluluk ve barışı teşvik etmeyi amaçlayan bir yaşam felsefesidir. Mutluluk ve barış için çabalamanın temel bir insan arzusu ve doğası olduğunu varsayar. Ancak maddi arayışlar sırasında, bazen insanlar, en gelişmiş karakterler olarak, bu içsel alışkanlığı kaybeder ve kişisel çıkar yüzünden sarılık geçirir. Sırf bu nedenle AOG, tüm dünyaya barış ve mutluluğun yayılması için bilinçli olarak uygulanmalıdır. Umut ve uyum mesajını sınırlar, sınıflar, inançlar ve milliyetler arasında yayarak ve insanlık bağlarıyla güçlenerek dünyayı iyileştirme ve köklü bir değişim getirme girişimidir.

Vermek, karşılığında herhangi bir ödül beklemeden ve hatta cezadan kaçınmadan başka bir kişiye yardım etme arzusuyla motive edilen özverili ve yardımsever bir eylemdir. Bu, uygulandığında barış ve merhametin merkezi olduğu bir toplum yaratmaya yardımcı olabilecek doğal bir insan içgüdüsüdür. Bu AOG ilkelerini uygulayarak toplum, sürdürülebilir bir arada yaşama için bir alan yaratabilir. Bu, AOG’nin kökeni, gelişimi ve büyümesi hakkında bilgi verir.

Kaliteli eğitim ve güçlendirme yoluyla yaklaşık iki milyon yaşamı güçlendirdik. Aslında beş yaşında meteliksizken vermeye ve fedakarlık yapmaya başladım. Hayatım boyunca bu fedakarlık, vermenin sevincini yaşamak için 17 Mayıs 2013’te dünyaya felsefi ve eylem odaklı bir çerçeve vermek için “Verme Sanatı” ile doruğa ulaştı. O zamandan beri AOG, verme sanatı konusunda farkındalık yaratmak için kampanyalar yürüten bir gönüllü hareket olan sivil bir hareket haline geldi. Zorluk deneyimlerim bana vermenin gerçek dönüştürücü gücünü öğretti ve bu deneyimlerden, daha az şanslı olanlara yardım etmek ve dünyaya barış, neşe ve uyum yaymak için derin bir arzuyla verme sanatı doğdu. AOG’nin nihai amacı, ihtiyacı olanlara sadece para veya maddi destek vermek değil, hayırsever değil, onurlu birine yardım etmek ve hayatlarına neşe katmaktır. Sabırla dinlemenin ve nazik sözlerin bir kriz anında rahatlık getirme gücü inkar edilemez.

Art of Giving, pozitifliği, nezaketi ve şefkati teşvik etmeye ve bağışçılara minnettarlığı ifade etmeye kendini adamış bir vakıf, bir STK şeklini alır. Muazzam acı, sefalet ve yoksunluğun olduğu ama aynı zamanda zenginlik ve zenginliğin bol olduğu bir dünyada Verme Sanatı, ona ihtiyacı olanlarla verecek kadar şeye sahip olup da doğru fırsata sahip olmayanları buluşturan bir platform sunuyor. katkıda bulunmak. Verme Sanatı, insanların yargılayarak vermeleri ve verme alışkanlığını teşvik etmeleri için güvenilir bir platform sağlar. Verdiğimiz zaman mutluluk içinde olduğumuz bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Dünyada barış ve mutluluk mesajını yaymak için dünyanın dört bir yanından giderek daha fazla insan harekete katılıyor.

İyi dileklerde bulunanlardan ve onlardan ilham alanlardan oluşan Verme Sanatı topluluğu, dokuz yıldır toplum, maneviyat, insanlık ve üçünü birleştirme sanatı aracılığıyla birleştirmek gibi temalarla 17 Mayıs’ı Uluslararası Verme Sanatı Günü olarak kutladı. 2014, Merhamet: Konfeksiyon Bankası, 2015 yılında ihtiyaç sahiplerine eski, geri dönüştürülebilir giysiler ve diğer malzemeleri bağışlayacak, 2016, şükran pratiği yoluyla dünyaya ve kendine bağlayacak, 2017 Cyclothon, sağlıklı yaşam ve yeşil mesajını yayacak gelecek.

2017’den sonra Art of Giving ailesi, topluluklar oluşturmak için topluluk katkılarının getirilmesiyle binlerce kişiden milyonlara ulaştı. Sayı katlanarak arttı ve onunla birlikte gönüllü sayısı da arttı. O zamandan beri AOG her zaman olması gerektiği gibi oldu: halk tarafından, halk tarafından ve halk için. 2018’de Pyaar Bhara Paketi büyük bir hit oldu. 20 milyondan fazla yemek dağıtıldı. 2019 yılında Mutluluk Çantası, öğrencilere şanslı çantalar dağıtarak insanları bir araya getirdi. Pandemi sırasında mücadele eden 2020 teması, AOG’nin COVID savaşçılarına saygılarını sunmak ve kurbanlara yardım etmek için Corona ile Savaşmasıydı. AOG topluluğunun bağış yapan annelere teşekkür mektupları yazdığı 2021’de tema “Annem, Kahramanım” idi. 2022’de “Umut, Mutluluk ve Uyum” basit sevgi, şefkat, empati, nezaket ve şükran eylemleriyle birbirini bağlama ve destekleme temasıydı. Verme Sanatı On Yılı’nın bu yılki teması “Yardıma Yardım Etmek”.

20 milyondan fazla takipçisi ve 1,5 milyon üyesiyle AOG ailesi katlanarak büyüdü. Dünyanın 120 ülkesinde, Hindistan’ın her eyaletinde ve Odisha’nın her panchayat ve bloğunda 300’den fazla lokasyondan organizatörler, verme ve gönüllülük sanatı mesajını yaymak için yıl boyunca çalışıyor. AOG, sosyal medya aracılığıyla yaklaşık 10 milyon hayata dokundu ve sanal olarak etkileşime giren ve dünyayı verme ruhuyla birleştirmeyi amaçlayan büyük bir takipçi tabanına sahip.

AOG, bu dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için her gün çabalıyor. AOG, afet yardımı, sürdürülebilir kırsal kalkınma, kadınların güçlendirilmesi, çevresel sürdürülebilirlik, sağlık kampları ve demokrasinin teşviki dahil olmak üzere çok sayıda insani proje ve hizmet girişimi üzerinde çalışıyor. Genç, dinamik ve özverili gönüllüler, büyük bir sosyal etki yaratmak için sevgi ve şefkatin gücünü kullanmakla görevlendirilir.

Verme Sanatı yeni bir kavram değil; yüzyıllardır uygulanmaktadır. Elbette hayırseverlik her dinin önemli bir ilkesidir, çünkü şefkat ruhsal yaşam için esastır. Hint kutsal metinlerinde “Daan” veya sadaka çok önemli bir yer tutar. İster Kuran’ın “sadaka”sı, ister “zekat”ı, Budizm’in ihtiyacı olanlara yaptığı sadaka olsun, her din aynı hayırseverlik ideolojisini öğütler; Jainizm’in yiyecek sunmak, tehlikede olan başkalarının hayatını kurtarmak, ilaç dağıtmak ve bilgi yaymaktan oluşan hayır kurumu; Yahudilikte Tzedakah, adalet veya doğruluk anlamına gelir ve hayırseverliği ifade eder; Yoksulluğu ve ıstırabı bir kötülük vebası olarak gören Zerdüştlük ve inancın ayrılmaz bir parçası olan Hıristiyanlıkta hayırseverliğin ifadesi; Dolayısıyla bu kötülükle mücadele etmek her bireyin görevidir.

Topluluk Verme Sanatı, topluma geri verme kavramına yeni bir bakış açısı getirdi. Kuruluşun karşılık beklemeden verme felsefesi sayısız hayata dokundu ve milyonları davaya katılmaya teşvik etti. Uluslararası Verme Sanatı Günü, basit nezaket, sevgi ve şükran eylemleriyle birinin hayatında olumlu bir fark yaratabileceğimizi hepimize hatırlatır. Verme Sanatı topluluğu, bir kişinin eylemlerinin nasıl geniş kapsamlı bir etkiye sahip olabileceğinin ve dünyayı nasıl daha iyi hale getirebileceğinin parlak bir örneğidir.

Feragatname: Bu makale bir tanıtım makalesidir ve Hindustan Times ile hiçbir gazetecilik/editör ilişkisi yoktur. Hindustan Times, burada ifade edilen makaleleri/reklam içeriğini/içeriklerini ve/veya görüşleri onaylamaz/abone olmaz. Hindustan Times, belirtilen/vurgulanacak görüş, düşünce, duyuru(lar), açıklama(lar), onay(lar) vb. ile ilgili olarak ve/veya yazıda belirtilen hiçbir şeyden hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü değildir. .